Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak odżałować stratę?


leon21

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm...trudno powiedzieć. Rodzicom zawsze było mało i jak czasem zrobię coś dobrego i mnie inni ludzie chwalą to od razu CZUJE, że robią to po to żeby uzyskać w przyszłości jakieś korzyści ode mnie albo uśpić moją czujność, żeby mnie później wyprzedzić.

 

Własnie za osiągnięcia, sukcesy rodzice zawsze mnie chwalili i nagradzali, ale życie składa się w większości z chwil neutralnych i słabszych momentów i wtedy nie było z ich strony większego zainteresowania. Z drugiej strony ja zawsze chciałem byc samodzielny i ich wszelkie sugestie i uwagi odrzucałem bo ja chcę sam robić wszystko.

 

Czuje się skrajnie niedowartościowany.

 

Chęć górowania nad innymi - brylowanie w towarzystwie, zwycięstwa w starciu bezpośrednim (dyskusja, konkurs), nie chce ich podziwu - sam się karmię swoimi sukcesami. Ale bardzo potrzebuję do tego mieć silnego sojusznika - wtedy czuje się bardzo mocny wg reguły my kontra "oni".

 

A co do zwracania na siebie uwagi to odkąd pamiętam zawsze byłem przekorny i musiałem postawić jakieś veto czy wtrącić swoje 3 grosze. Czuje się strasznie kiedy jestem jak wszyscy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×