Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica lękowa?


buffiedone95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam =) Mam na imię Konrad, mam 16 lat.

 

Ponad roku zaczęły mi sie dziwne objawy, pierwszym z nich były zawroty głowy, na codzień i wszędzie mnie męczyły (i dalej męczą), miałem wtedy mroczki przed oczami, uczucie osłabienia, na początku lekarz rodzinny to po prostu zignorował. Dostałem później skierowanie na morfologię - czysto, elektrolity - czysto. Trafiłem do szpitala, miałem tomografię - dobrze, eeg - dobrze, ekg - dobrze, punkcję lędźwiową - wzorowo, aż głupio mi było juz skarżyć się na zawroty głowy u lekarza, bo wszystko dobrze. Zignorowałem to i przez około 3 miesiące. Aż do 2 grudnia, po powrocie ze szkoły do domu - zemdlałem, gdy sie ocknąłem czułem mrowienie głowy i nóg, byłem cały blady. To samo stało się na drugi dzień. Lekarz nic nie powiedział ale omdlenia ustały. Dotychczas zdarzyło mi się kilka omdleń, ostatnie własnie 3 grudnia. W szkole ciągle robie się blady, kręci mi sie w głowie, jestem okropnie senny, czarno przed oczami i zawsze mnie wyprowadza pielęgniarka, dzieje się to co jakies kilka dni. Mam też inne objawy, tj:

- senność w ciągu dnia (najczęściej około 16, okropna senność, nawet gdy śpię od 19 do 9)

- paraliże senne (ciągle)

- koszmary (najczęściej, ze spadam i sie budze cały spocony)

- rano, gdy wstaję nigdy nie jestem wypoczęty

- czasem uczucie, że jedno oko mi się "powiększa"

- "gorące uszy" i czerwone (czasem)

- przyśpieszona praca serca (czasami)

- ciśnienie wysokie (tez podczas tych "napadów")

- bóle głowy

- uderzenia goraca

Piszę to w pośpiechu, więc może coś przeoczyłem.

 

Jeśli to ma znaczenie to w życiu przechodziłem dwa razy porażenie nerwu twarzowego.

Jestem nieśmiały.

 

Dostałem skierowanie do psychiatry, ale dopiero za 2 miesiące :S

Proszę o chociaż małą pomoc, co to może być?

 

-- 12 sty 2012, 22:22 --

 

Przepraszam, że tak post po poście, ale nie mogę edytować, zapomniałem dodać, że np. nie lubie jak ktoś się na mnie patrzy, wstydzę się, nie lubię jak jest dużo ludzi, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuwalem drzenie rak i lekki niepokoj. Odczukalem takze intensywne zawroty glowy. Po napadzie, gdy sie ocknalem - smialem sie, nie wiem dlaczego, to bylo dziwne, po omdleniu ledwo moge podniesc glowe i bezcelowo sie smialem (?). Ale coz, zdarza sie. To bylo gdy bylem sam w domu - akurat sie boje byc sam w domu.

 

Wiolu, zobaczymy co powie psychiatra, jestem niepelnoletni i juz zauwazylem, ze lekarze nie traktuja mnie powaznie z moimi objawami, pewnie mysla, ze tylko od obowiazkow chce uciec... :S

 

___

 

W wieku 15 lat, rok temu, chyba mialem epizod depresyjny (lub cos w ten desen). Bez jakiejkolwiek przyczyny (juz nie pamietam co myslalem) zrobilem sobie kilka ran cietych na reku zyletka. Nie wiem co to mialo znaczyc bo to juz rok czasu, ale blizny mam nadal :S

Pamietam, ze zawsze jak cos mi nie pasowalo, czy cos mnie urazilo to w sobie to dusilem, nieraz wybichalem placzem i zloscia. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×