Skocz do zawartości
Nerwica.com

problem- nie wiem co się ze mną dzieje


Nathaniel600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat i nie wiem co się ze mną dzieje - często wpadam w złość nagromadzoną całym dniem a potem wyładowuję ją na swoich bliskich , jednocześnie czując z tego powodu ogromny ból ponieważ chce mi się jednocześnie płakać i kiedy nie mam sił , jestem osłabiony wściekłością idę i płaczę na łóżku , byłem u psychologa któremu zwierzyłem się z problemów i ona zaczęła mi doradzać akceptację samego siebie , otóż ostatnio nie mogę się odnaleźć - dawniej tego tak nie odczuwałem ale mam często problemy z kontaktami z rówieśnikami , niby mam śmiałość ale często nie wiem jak się odezwać , ciekawie rozmawiać , potrafię z kimś prowadzić ciekawą rozmowę ale to tylko z niektórymi osobami - na byle jakie tematy , nie wiem jak mi wtedy wychodzi ,

Duże problemy zaczęły się w nowej szkole średniej - kompletnie nowe osoby i tylko dwie z którymi sporadzycznie rozmawiam ze starej klasy , cały czas w szkole czuję że jestem sam - niby z kilkoma osobami rozmawiam ale często czuję że jeżeli coś czasami powiem na lekcji a nie wyjdzie mi bo nauczyciel nie odrazu zrozumie - czuję że jestem sam nie mam wsparcia nikogo w otoczeniu tylko wychodzę na kompletnego idiotę który nie potrafi się wysłowić. Czasami przez kilka dni jestem jakby sobą - myślę w miarę pozytywnie , chcę się uczyć nie myślę i rzuceniu szkoły i zrobienia czegoś ze sobą ponieważ nie pasuję do społeczeństwa - otoczenia w którym żyję.

Rodzice radzą mi żebym się uczył a nie przejmował się tym że nie kontaktuję się z kolegami ale często widzę że nawet takie "odlutki" trzymają się w parach w szkole a ja jestem sam bez wsparcia kogoś obok (w szkole) i to wpływa na mój nastrój przez co kiedy nawet próbuję się uczyć nic do mnie nie dociera ponieważ ból wewnątrz mnie jest silny.

Często nie widzę pozytywów świata , nie potrafię się cieszyć z drobnych zabaw typu gra w piłkę czy grać w ulbuoną grę.

Nie wiem co zrobić , dawniej większość czasu spędzałem czytając książki (najchętniej fantasy- potter , władca pierścieni) i grając przed komputerem - nie wiem czy to nie wyrobiło we mnie jakiejś cechy przez którą nie potrafię jak dużo osób żartować i być tzw. duszą towarzystwa czyli rozmawiać tak żeby mnie ludzie słuchali i lubieli się ze mną przyjaźnić , przebywać ze mną itp.

 

Proszę pomóżcie bo nie wiem jak się wyleczyć , walczyć z problemem który opisałem

 

-- 19 kwi 2011, 18:52 --

 

proszę pomóżcie - zapomniałem dopisać kilku rzeczy a one mogą być też ważne

 

właśnie przez to że czuję się odrzucony lubię się izolować - nachętniej spędzam czas w domu przed telewizorem , komputerem, przy książce na łóżku - sprawia mi to największą radość , ulgę od bólu który we mnie narasta przez cały dzień , bardzo często jestem podatny na najmniejsze docinki ze strony kolegów a w szczególności kogoś z kim z zasady się trochę przyjaźnię, nie wiem czy chcą mi dokuczyć czy tylko żażartować

 

-- 19 kwi 2011, 20:15 --

 

Usuńcie ten temat bo widzę że nikt mi nie pomoże , za bardzo się trochę rozpisałem ale starałem się wymienić wszystkie czynniki wpływające na to że tracę kontrolę i nie panuję nad tym co robię i jaki jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nathaniel600, a ja odpisze, sorry ze tak pozno ale juz rzadko wchodze na forum. Najpierw problem agresji, to normalne ze skoro czujesz sie odrzucony to wzbiera w Tobie zlosc poniewaz czujesz sie pomijany, dlatego trzeba zmienic ten stan. Zacznij od najprostszej rzeczy, na pewno w liceum macie jakies kluby wolntariatu, kolka itd zapisz sie tam, poznasz nowe osoby, bedziesz miec wspolne tematy. W klasie zachowuj sie na luzie, nawet jak cos palniesz, to smiej sie z innymi -grunto to pokazac ze sie ma poczucie humoru. Staraj sie na poczatku jakby przyblizac do grupek na koryatrzu rzucic czesc, a pozniej postac chwilke obok, wtrac jakies zdanie. I spokojnie bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×