Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przeczytaj, prosze!!:((


Gość ZOK57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pisałem już tu kiedyś na forum.

 

Bardzo się sobą zacząłem martwić. Moje diagnozy to zaburzenia obsesyjno-kompulsywne f42 , zaburzenia scizotypowe f21 i uporczywe zaburzenia urojeniowe f22.Piszę swój post w dziale zaburzeń osobowości ponieważ czuję że coś jest ze mną nie tak.

 

Na wstępie zaznczę , mam 22 lata , jestem facetem.Od 3 lat nie robię zaupełnie nic , zupełnie! Palę papierosy , piję kawę i dzień w dzień powtarzam sobie że się zmienię a jest coraz gorzej.Słyszałem że u mężczyzn osobowość kształtuje się około 21 , 22 roku życia.Troszke mam wiedzy na temat nerwic , psychoz , zaburzeń odżywiania ale bardzo mało wiem o zaburzeniach osobowości. Czym jest zaburzona osobowość? Czy w wieku 16 lat ( czyli w okresie adolescencji) można stwierdzić zaburzenia schizotypowe? Obecnie biorę velaxin 37,5 mg rano i 15 mg abilify po południu. Siostra mojego taty choruje na schizofrenie od 17 roku życia , obecnie ma 37.Czyli 20 lat zmaga się z tym paskudztwem.U mnie pierwszą diagnozą była nerwica natręctw , byłem w I gim.2 diagnozą była schizotypia (1 liceum) natomist 3 paranoja. Wiem że istnieje coś takiego jak spektrum. Ale czy to nie idzie w złą stronę? Z nerwicy przez schizotypie do paranoji? Niby lecze się u świetnego specjalisty ale zauważyłęm że w ogóle nie mam silnej woli , motywacji , charyzmy.Od czasu do czasu spotkam się z kumplem , troche posprzątam w domu , wyjde na trening piłkarski , nic więcej.Zadnej pracy , żadnej szkoły.Ciągle zmieniam zdanie , jestem taki dwubiegunowy , nie ma odcieni szarości.Albo mi na czymś zalezy (chwilowo) albo w ogóle.Strasznie szybko się denerwuje i wybucham agresją , mimmo że jestem nikim mam strasznie zawyzone poczucie własnej wartości.

 

Jak swtierdzić zaburzenia osobowości przy współistniejącej innej chorobie , np paranoji? Myslę że mam zaburzoną osobowość , bo nie jest to normalne że na czymś mi zależy a po chwili mam wyjeb..e.Mam dobry chumor po chwili kijowy.Taki chaos odczuwam , nie ma w moim życiu jakieś harmonii , wszystko jest takie jak ja to mówie dwubiegunowe.

 

Przepraszam za pisownie ale jestem pod wpływem kofeiny..

 

pozdrawiam

 

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba potrzebujesz profesjonalnej diagnozy...może waeto by się udać na kilka tygodni na oddział na obserwację...polecam Oddział F10 w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Te zmiany nastroju kojarzą mi się z chorobą afektywną dwubiegunową lub z osobowością chwiejną emocjonalnie. Ale koniecznie musi to ocenić jakis specjalista. Może warto iść do innego lekarza niż ten, u którego się leczysz, a może Twój dałby CIK skieorwanie na oddział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, ja niestety nie jestem w stanie Ci pomóc. Wiem jednak jak musisz cierpieć z powodu ciągłych zmian emocji. Mam to samo. Na czymś cholernie mi zależy a za jakiś czas stwierdzam, że to bez sensu i odsuwam się na bok. To bardzo przeszkadza mi w życiu. Na przykład w życiu uczuciowym. Jestem z facetem, na początku jest świetnie, świata poza nim nie widzę, a za kilka miesięcy zastanawiam się czy mi w ogóle na nim zależy, czy cokolwiek jeszcze do niego czuję.

Tak samo z moimi nastrojami. Potrafię być szczęśliwa, śmiać się, aż brzuch mnie nie rozboli a za chwilę jestem bliska łez.

 

Doskonale wiem przez co przechodzisz. Sama zastanawiam się jak mogłabym sobie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że mam F.42.2 i F.22;zmienne nastroje wystepują w nerwicy natręctw i paranoji,nie mam CHAD choć już w pewnym momencie życia zacząłem się zastanawiać czy jednak mam;biorę Depakine Chrono,Anafranil i Sulpiryd i jest obecnie ok:)

 

-- N gru 07, 2014 8:43 am --

 

Już miałem ZOK z przewagą rytuałów,zaburzenia schizotypowe,parafrenię ale jednak od kilku lat na pierwszy rzut wychodzą obsesje i kompulsje mieszane i uporczywe zaburzenia urojeniowe.

 

-- N gru 07, 2014 8:47 am --

 

Czy z przewagą rytuałów czy mieszane to jednak ZOK nieprzerwanie trwa u mnie od I gim ale biorąc pod uwagę F.21,F.22 czy tak zwaną parafrenię to wszystko psychiatrzy nazywają spektrum.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depakine biorę 5 lat i 10 miesięcy i dobrze na mnie działa , obecnie mam zwiększoną z 1000 do 1500mg , nie mam już długo hipomanni i subdepresji , z resztą sam tak to sobie zdiagnozowałem , psychiatrzy nigdy mi na karcie wypisów ze szpitala tego nie pisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie mam już schizotypii tylko prawdopodobnie osobowość narcystyczną lub zależną , nie wiadomo dokładnie bo zbyt krótko byłem w szpitalu w listopadzie , po 12 dniach wypisałem się na własne rządanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×