Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę Was powiedzcie co o tym myślicie??


kaysha

Rekomendowane odpowiedzi

Moja nerwica natręctw jest jakaś dziwna nietypowa niz ta którą znam z opisów w internecie. Dotyczy ona przesadnego dbania o swój wygląd i zdrowie. Na przykład boje sie tego ze jak za duzo zjem to przytyję i bezustannie o tym rozmyslam, spoglądam na lustroi i patrze z beznadzieją na nogi.Codziennie rano i wieczorem uzywam kremów, bo jak bym tego nie zrobiła to bym miala wyrzut sumienia,że cera mi sie pogorszy.Jak mam jakies krostki na twarzy to tez sie tym przejmuje.Mam rowniez troche krzywe żeby i ostanio naszła mnie taka natretna mysl by cos z tym zrbic jakis aparat bo to wyglada beznadziejnie, nie lubie tez blizn i jak mam jakies to tez sie przejmuje. Powiem szczerze że to niby mały problem ale te natrectwa mnie naprawde meczą i w konsekwencji doprowadzają do nasilonej paniki a potem do depresji. :cry:

Czy miewa ktos z was podobne natręctwa dotyczące własnego wyglądu???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz innych objawow to mam takie same jak Ty:

 

- przegladam w lustrze swoj brzuch (ale jestem gruby, jakby jakas dziewczyna to zobaczyla to by sobie pomyslala "nigdy w zyciu, co za grubas")

chociaz wszyscy dookola mi mowia ze jestem szczuply, ale sadla troche mam :D

- mam szczerby miedzy zebami, miedzy górnymi jedynkami tez i nie mam jednego zeba na dole, bo nie ma zawiązki

- mam calkiem duza blizne na prawej rece (klamka mi sie wbila jak bieglem w gimnazjum po korytarzu i zahaczylem o drzwi od sali chemicznej), mam blizne na nodze, mam blizne na czaszce (nie widac jej) - rozwalilem sobie glowe majac kilka lat jak poslizgnalem sie w wannie

 

Ogolnie rzecz biorac wszystko mnie to denerwuje i mysle, ze to obniza moja atrakcyjnosc, szczegolnie ze nic nie moge z tym zrobic, bo nie mam kasy na aparat na zeby ani na chirurga zeby mi niektore blizny usunal. Ciagle mam tez wrazenie ze jestem brudny i ode mnie smierdzi i co jakis czas patrze czy np. ptak na mnie nie narąbal albo cos takiego :D

 

Nie martw sie, bo bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd tylko krok do bulimii i jej podobnych zaburzeń! Nie wolno tego zignorować, poprzez te myśli twój mózg wysyła ci sygnały, że coś jest nie tak i tylko rozmowa kontrolowana z psychiatrą/psychologiem pomoże zrozumieć zarzewię problemu, a przez to- zaradzić mu. Twoja podświadomość najwyraźniej zdaje sobie sprawę z czegoś, co cię niepokoi a o czym ty nie masz zielonego pojęcia- co rzuca się cieniem na całe twoje życie.

 

Nie wiem, czy idę dobrym tropem, ale chyba jesteś kolejną ofiarą lansowanego przez media ideału gładkolicej blondynki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×