Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy wszytskie leki należy popijać np.wodą?


Gość Wujek_Dobra_Rada

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam takie banalne pytanie, ale nie mogłem doszperać się odpowiedzi. Czy wszystkie leki powinno się popijać? Chodzi mi o leki długofalowego stosowania. I czy branie na dłuższą metę leku na pusty żołądek ,może mieć jakieś konsekwencje dla zdrowia? A wąściwie dla żołądka. Skąd moje pytanie? Otóż antydepresanty które biorę natychmiast stawiają mnie na nogi po przebudzeniu. Jeśli wezmę po śniadaniu, to najpierw zanim się wykąpie itd...Chwilę to trwa.

Pomijam kwestię benzodiazepin, które często się rozpuszcza w ustach, żeby działały jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ulotce wielu leków jest napisane że można je brać niezależnie od picia i jedzenia. Ja czasem popijam wodą a czasem niczym, zależy co mam pod ręką.

Natomiast leków nie wolno popijać mlekiem i absolutnie nie sokami cytrusowymi, bo lek nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy woda może być gorąca do popijania leków ssri ?

 

Z tego co tu czytam to(http://www.doz.pl/czytelnia/a1552-Czym_popijac_leki):

 

"Popijanie leków właściwym płynem to wciąż niedoceniane zagadnienie – mimo lawinowo rosnącej liczby publikacji na ten temat. Leki często są mieszane z różnymi sokami i napojami w celu maskowania ich nieprzyjemnego smaku. Powszechnym zjawiskiem jest np. pospieszne przyjmowanie leków z niemal gorącą jeszcze herbatą. Niestety takie postępowanie może znacząco zaburzyć proces leczenia. Podkreślmy więc na koniec (odpowiadając na zadane we wstępie pytanie): większość leków powinna być popijana wyłącznie niegazowaną, przegotowaną wodą, która nie zawiera zbyt wielu składników mineralnych. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy lekarz lub farmaceuta zalecą inaczej. Woda nie może być gorąca. Objętość też nie jest bez znaczenia. Bywa, że zaczerpniemy zaledwie łyk wody i uznajemy lek za popity. Okazuje się, że najbezpieczniejsza jest szklanka (około 200 ml) wody. Ta zasada powinna dotyczyć leków dostępnych na podstawie recepty lekarskiej, leków bez recepty, a także suplementów diety. Unikajmy przygodnych „popitek”! Takie postępowanie pozwoli nam uniknąć tych poznanych, ale również tych wielu nieustalonych jeszcze interakcji. "

 

[Dodane po edycji:]

 

No właśnie czy woda może być gorąca do popijania leków ssri ?

 

Z tego co tu czytam to(http://www.doz.pl/czytelnia/a1552-Czym_popijac_leki):

 

"Popijanie leków właściwym płynem to wciąż niedoceniane zagadnienie – mimo lawinowo rosnącej liczby publikacji na ten temat. Leki często są mieszane z różnymi sokami i napojami w celu maskowania ich nieprzyjemnego smaku. Powszechnym zjawiskiem jest np. pospieszne przyjmowanie leków z niemal gorącą jeszcze herbatą. Niestety takie postępowanie może znacząco zaburzyć proces leczenia. Podkreślmy więc na koniec (odpowiadając na zadane we wstępie pytanie): większość leków powinna być popijana wyłącznie niegazowaną, przegotowaną wodą, która nie zawiera zbyt wielu składników mineralnych. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy lekarz lub farmaceuta zalecą inaczej. Woda nie może być gorąca. Objętość też nie jest bez znaczenia. Bywa, że zaczerpniemy zaledwie łyk wody i uznajemy lek za popity. Okazuje się, że najbezpieczniejsza jest szklanka (około 200 ml) wody. Ta zasada powinna dotyczyć leków dostępnych na podstawie recepty lekarskiej, leków bez recepty, a także suplementów diety. Unikajmy przygodnych „popitek”! Takie postępowanie pozwoli nam uniknąć tych poznanych, ale również tych wielu nieustalonych jeszcze interakcji. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×