Skocz do zawartości
Nerwica.com

hemofobia czyli lęk przed widokiem krwi...


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega z mega hemofobią postanowił studiować ratownictwo medyczne i musiał z tym walczyć. Poszedł do psychiatry, który dał mu jakieś leki (nie pamiętam nazw :)) i kazał mieć przy sobie zawsze coś czerwonego ;D. Bierze te leki i nie boi się już. Ale nie wiadomo jak będzie kiedy przestanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz na co dzień kontakt z krwią? No bo wiesz w normalnych sytuacjach życia codziennego, to raczej tylko jak się skaleczysz albo ktoś się skaleczy, a to raczej nie zdarza się często. Ktoś może mieć fobię przed lataniem samolotem, ale jeżeli nie musi latać, to ta fobia nic mu nie szkodzi przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bardzo rzadko widze krew. ale czasem natretna mysl o tym powoduje duzy niepokoj wewnetrzny zwlaszcza jak jestem poza domem. kiedys mialem taka akcje na zajeciach teori z prawa jazdy ze byla lekcja o pierwszej pomocy itd no i jak sie zaczela gadka o urazach i innych obrazeniach to pojawily sie w mojej glowie obrazy niechciane , do tego bylem glodny i po paru sekundach zemdlalem...wiec sam rozumiesz jaka moc ma ta hemofobia bez wzgledu na to czy sie widzi krew czy nie. a gdy pobieram krew to zawsze musze odwracac glowe chociaz i to nie pomagalo kiedys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chodzę na indywidualną terapie, też ciągle barkuje mi czasu na przegadanie moich problemów. Ja Ci raczej nie mogę nic poradzić bo ja sie nie boję krwi, widzę ją co miesiąc i nie mdleje, chyba, że z bólu. Ale mam nadzieje, że jakość z tego wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×