Skocz do zawartości
Nerwica.com

zamienniki clonazepamu i tramadolu


Gość saxo

Rekomendowane odpowiedzi

witam z rana,

mam taki temat, jakie są, o ile są, zamienniki clonazepamu i tramadolu.

Otóż muszę stosować te leki dlugofalowo w dość wysokich dawkach, ale sobie wymyśliłem, że żeby zminimalizować uzależnienie, to co jakiś czas mógłbym zmieniać leki na podobne, o podobnym działaniu.

W przypadku Clonazepamu jest Relanium, ale można go brać tylko 4 tygodnie /tak pisze na ulotce/, poza tym jest słaby w stosunku do Clonazepamu.

W przypadku Tramadolu....nie wiem. Nie reaguję na leki typu Baclofen, Mydocalm, itp.

Myślałem o Vicodinie, ale nie wiem, jaka jest jego siła w stosunku do Tramadolu.

 

Czy ktoś jest w temacie i może udzielić informacji?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku clonazepamu mogę cokoliek doradzić ale z tramadolem nie miałem do czynienia więc raczej Ci nie pomogę.Zamiana clona na inne benzo dużo nie pomoże.Żeby troche odzwyczaić organizm przydałoby się zredukować dawki na jakiś czas.

Relanium to zdecydowanie bezpieczniejsza benzodazepina a to że pisze na ulotce aby nie stosować dłużej niż 4 tygodnie to akurat w przypadku clonazepamu jest identycznie.Długofalowo można go jedynie stosować w niektórych odmianach padaczki w dawkach zaleconych przez lekarza.

 

Tu masz troche o benzo,ich zamiennikach oraz o ich okresach półtrwania.

 

http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha01.htm

 

Można wiedzieć w jakiej dawce bierzesz ten clonazepam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clonazepam biorę w dawce 3 x dziennie po 2 mg, muszę i koniec, nie ma innego leku. Ale relanium jest słabiutkie, a mnie chodziło, żeby lek był równie skuteczny przy sensownej dawce.

relanium musiałbym brać parę tabletek w jednej dawce.

Mi nie chodzi o odstawienie leku, ale o jego chwilową zmianę na coś innego, tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierzesz dość konkretną dawkę :shock: .Nie wiem czy bezboleśnie da się przejść na inne benzo.Jeżeli chodzi o sile działania to oprócz clonazepamu mocne są także alprazolam (Xanax) i lorazepam (Ativan).

Na własną ręke nie radze jednak z tym eksperymentować bo dawka którą bierzesz nie jest małą dawką.Poza tym clonazepam działa też silnie przeciwdrgawkowo czego nie wykazują w/w benzodiazepiny.Nie jestem lekarzem ale wiem że ryzyko przy nagłym odstawieniu clona bądź nawet przejściu na inne benzo jest bardzo duże.

 

Powinieneś zasięgnąć opinii jakiegoś lekarza zanim cokolwiek zaczniesz robić.

 

Długo już bierzesz clona?Skąd ten pomysł zamiany go na inne benzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stosowania Tramalu jako leku przeciwbólowego długofalowego, zapytaj lekarza o Transtec w plastrach. Zdecydowanie mniej uzależnia i zmieniasz plaster raz na 5 dni. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×