Skocz do zawartości
Nerwica.com

Masaż refleksologiczny - wspomaganie leczenia nerwicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z Państwa próbował skorzystać z pomocy refleksologa. Refleksologia jest masażem w którym stymuluje sie punkty akupunkturowe oraz strefy zakończeń nerwowych (twarzy, stóp, dłoni). Z powodzeniem stosuje się ta terapie u osób cierpiących na nerwice i lęki. Jest to terapia oddziałująca na cały organizm człowieka także na strefę emocjonalną, która często jest przyczyną bądź skutkiem wielu zaburzeń występujących w organizmie. Poczytałam trochę postów i musze przyznać, że niezdawałam sobie sprawy jak wielkim dramatem jest ta choroba dla osób, których to dotknęło. Sama jestem refleksologiem, ale nie miałam okazji pomóc nikomu z tak zaawansowanym problemem z jakim borykają się niektórzy z Państwa. Jeżeli szukają Państwo pomocy to proszę spróbować u refleksologa twarzy, stóp. Prosze jednak unikać niekompetentnych terapeutów i sprawdzać ich kwalifikacje. Terapia wymaga czasu, ale jej efekty (co potwierdzają badania ) naprawde mogą pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystalam z uslug refleksologa i niestety nic mi to nie pomoglo, nadal utrzymywal sie bol w nerwicy mimo tej metody. Takze uwazam ze jest ona dobra tylko w niezaawansowanym stadium kiedy mozna pomoc, na bol, przynajmniej moj nie dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U refleksologa stop, do tego dochodzily masaze calego ciala, z uwzglednieniem szczegolnie glowy i karku, uciskanie twarzy, na koniec refleksologia stop. Chodzilam rok, raz w tygodniu -te cale zabiegi trwaly chyba z 1,5 godziny, nastepnie przerwalam bo o ile na poczatku troche lepiej sie czulam psychicznie to mimo wszystko utrzymywaly sie objawy takie jak zawroty oraz bol w potylicy promieniujacy do karku. Jednak sadze, ze jako metoda wspomagania moze sie przydac, bo czlowiek czuje sie odprezony, takze stosowanie refleksologii na pewno nie zaszkodzi, a w lzejszych przypadkach moze rzeczywiscie skutecznie wspomagac nerwice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...ciekawe dlaczego efekty nie byly lepsze. Ja jestem refleksologiem twarzy i głowy, z moich informacji wynika, że praca na punktach umieszczonych blizej mózgu daje lepsze efekty w schorzeniach typu depresja i nerwica. Poza tym jezlei chodzi o stopy to 1 w tygodniu wydaje mi sie troche małą częstotliwości. Refleksologia twarzy działa silniej, ponieważ impuls nerwowy nie przechodzi przez rdzeń kręgowy do mózgu tylko bezpośrednio do niego. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana mogę zaproponować Pani terapię po bardzo atrakcyjneje cenie (ale to jzu na prv). Chcę popracować z osobami cierpiącymi na dolegliwości takie jak depresja, nerwica, bezsenność - w różnych stadiach. Gdyby miała Pani ochotę, a widze, ze jest Pani z Warszawy to serdecznie zapraszam. Chciałabym pomóc wykorzystując całą swoją wiedzę i narzedzia refleksologiczne jakich sie nauczylam (dowodem na to jest cena jaką mam do zaoferowania - oferta jest przeznaczona dla kilku wybranych przeze mnie osób z różnymi dolegliwościami i moim celem jest pomóc co z pewnością zaowocuje mi pozytywną opinią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×