Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

bowie, jeśli odczułeś po fluoksetynie (substancji aktywnej zawartej w seronilu) że wystąpiły takie myśli, szybko powinieneś się skontaktować z psychiatra 0- możliwe, że korzystniejsze będzie dla ciebie odstawienie leku.

 

I tak też zrobię, bo moje myśli są beznadziejne ostatnio. Czy są jakieś lepsze leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znow zapomnialem jak mi lekarka mowila jak mam brac andepin czyli te fluokestyne.Napisane mam 1x1 a po dwoch dniacj 2x1 czyli jak? dwie tabletki jednorazaowo czy w roznych godzinach? jak wy bierzecie? 20mg jedna i druga tabletke razem z rana? czy w roznych godzinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasja, pewnie, że można - zawsze taj jest czy z lekami czy bez są gorsze i lepsze dni, jeśłi nie przejdzie po dniu, dwóch-trzech może trzebapodwyższyć dawkę leku antydepresyjnego.

 

zdesperowany1, generalnie fluoksetynę pod każdą postacią bierze się rano.

Ile mg masz brać dziennie?

Jeśli 20 lub 40 to pewnie całą dawkę rano, po sniadaniu.

Z tym, ze lepiej zapytać lekarza,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem bo juz mnie natrectwa wykanczaly jak brac...;/ z kazdym duperelem te mysli mnie przytlaczaja.Niewazne fluoksetyna chyba dobra w natrectwach?

 

 

doktorka mowila zeby albo dwie 20stki rano albo jedna rano a druga po poludniu czyli bede bral 40 mg z ranca a dodam ze kazala mi juz po 2 dniach zwiekszyc do 40... bo tak mi sie pogorszylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj juz 3 dnia mialem brac 40 mg fluoksetyny i jak narazie bez pobudzenia nawet cholerka spac sie chce;P

 

 

wszystko byloby okej gdyby nie to ze znow napiniaja mi sie miesnie jak po paroksetynie a glownie na karku i przez to od czasu do czasu mam tiki....:(

 

tez mieliscie problem z napietymi miesniami? Ja biore dodatkowo antycholinergiczny pridinol ale gowno daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 5 lat:P jeden bralem 9 miechow bo myslalem ze napiecie w koncu minie ale sie przeliczylem... Tak sie tylko zapytalem bo jest to juz moja ostatnia proba z lekami .Po fluoksetynie nie mam juz zadnej opcjii lekowej...Najbardziej skurcz miesni odczuwam na karku ..eh

 

[Dodane po edycji:]

 

ale mnie dzis wycielo ,tak miesnie spięte ze mowic mi ciezko...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncze 1 opakowanie seronilu, dawka 20 mg. Oprocz skutkow ubocznych warto dostrzec wiele pozytywow tego leku. Od kilku dni czuje sie stabilnie, by nie rzec wesolo ;) .

Na poczatku bylam nastawiona b. sceptycznie, ale zaczal dzialac. Moze to podswiadomosc? Niewazne, grunt ze przynosi efekt.

Skutki uboczne tj. kolatanie serca z nieustanna sennoscia, brak apetytu, rozkojarzenie, niesostrosc wzroku, zaczynaja ustepowac (choc nadal sa). Mimo wszystko nie przeszkadzaja w zyciu codziennym tak b. jak apatia, stany lekowe, niechec do zycia, placzliwosc czy chwiejnosc emocjonalna:)

I pic oczywiscie mozna: zarowno kawe jak i alkohol. Nie wplywa to na szybkosc upijania sie, a kawa nie dziala nagle jak amfetamina:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WW_18, alkoholu pić OCZYWIŚCIE NIE WOLNO....to jest substancja psychoaktywna i nie należy mieszać jej z lekami.......

Poza tym, jak piszesz to pisz O SOBIE, bo każdy ma inne reakcje i to, że na ciebie połączenia lakoholu i leków nie wpływa nie znaczy, ze nie wpłynie na kogoś innego :-|

 

Ja, cóż, piąty dzień na seronilu 10mg narazie i ewentualnie jak lezę do szkoły to jem 0,25 xanaxu, jak narazie nic pozytywnego nima - skutki uboczne za to są, brak apetytu, jadłowstręt no i z lekka zwiększone lęki i napięcie, ale nic to przeczekać trzeba i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 dzien i czuje sie fatalnie ,napiete miesnie nic sie nie chce gorzej niz kiedykolwiek .Myslice ze mam zadzwonic do lekarza i jej powiedziec o tym? czy jeszcze poczekac?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdesperowany1, eh eh eh, fluoksetyna ma to do siebie że ma perfidne skutki uboczne przy "wchodzeniu" dlatego ja zawsze zaczynałam od 20mg a teraz jestem narazie na 10mg - 8 dzień więc zupełnie jak Ty ;)

Skutki uboczne powinny przejść po około 2 tygodniach, ja bym radziła tyle wytrzymać, no chyba, ze nie dajesz rady żyć - wtedy do lekarza.

Nie spodziewaj się też zbyt szybkiej poprawy stanu zdrowia - 4 do 8 tygodni to zwykle czas kiedy fluo zaczyna naprawdę działać.

Z tego co wiem bardzo szybko w krótkim czasie podniosłeś dawki, lekarzem to ja nie jestem ale już trzeci raz biorę ten lek i jakbym miała wejść na 40 czy 60 mg po 9 dniach to bym wykorkowała........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mowie o efektach ubocznych:P a nie o pozytywnym dzialaniu .3 tygodnie to chyba wystarczajacy czas zeby sprawdzic czy efekty ubocznr puszcza?

 

swoja droga to mnie tez oczy bola ale to po antycholinergicznym akinetonie(co za gowno!)

 

[Dodane po edycji:]

 

a wlasnie linka Ty juz nawet po miesiecu z fluoksetyna nie bylas za bardzo pobudzona? bo ja sie boje tej akatyzji a poki co jest i jak nie wezme 0.25 mg afobamu to nic nie moge zrobic;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×