Skocz do zawartości
Nerwica.com

pytanie do was


iamso1337

Rekomendowane odpowiedzi

ok jestem tu nowy i jakkolwiek mam swoje problemy, pewnie jest to nic w porownaniu z depresja. spotykalem sie z dziewczyna, nieco ponad miesiac (krotko - ale dosc intensywnie, mysle ze bylo nam razem dobrze - mnie na pewno...) i nagle dowiaduje sie, ze ona me depresje, z ktora wlaczy od dluzszego czasu, a teraz ma "kryzys" i ze nie chce juz byc ze mna, musi sie zajac soba (terapia itp.) i nie jestem w stanie jej pomoc. mnie na niej naprawde zalezy. i teraz moje watpliwosci: czy to typowe zachowanie, ze osoba depresyjna tak nagle wycofuje sie ze zwiazku? (ktory wlasciwie zaistnial z jej inicjatywy, a odnioslem nawet wrazenie, ze jej uczucie bylo silniejsze i pewniejsze niz moje), wiadomo - ja tak tego nie chce zostawic, ale czy nie bedzie to forsowanie na sile? - w koncu depresja to nie jakis tam "foch"... na koniec (nieco podobne do pierwszego) - czy jest to badziej "swiadome" zachowanie, czy tez bardziej element depresji. podejrzewam, ze kazdy przypadek jest inny, ale za wszelkie porady bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w depresji sie zdarzaja momenty ze czlowiek ma dosc wszystkiego takze bliskich osob, i stad byc moze taka reakcja. Jak chcesz jej pomoc to porozmawiaj z nia, wspomagaj ale nie naciskaj na nic, jezeli naprawde Cie kocha i chce byc z Toba to po pewnym czasie Ci to powie, przeczekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź przy niej, staraj się zrozumieć, ona chce się podjąć terapi bo to dla niej jedyne rozwiązanie problemu depresji. To, że Cię odrzuciła mimo tego że było dobrze, może świadczyć o tej chorobie. Jedyne co możesz zrobić to ją wspierać, powiedz jej że Ci zależy i że przetrwasz to razem z nią(terapia i powrót do zdrowia), jeśli oczywiście chcesz tego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×