Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomoc,rada.


Gene

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, jest to mój pierwszy post. Zdecydowałem się postawić pierwszy krok w stronę wyjścia z mojej sytuacji, która najprawdopodobniej jest nerwicą lękową; mam też nadzieję, że temat ten jest w odpowiednim miejscu. Przed napisaniem tej wiadomości starałem się odnaleźć problemy innych, które byłyby podobne do moich, lecz nie znalazłem wszystkiego. Postaram się teraz opisać co się dzieje...

Generalnie od kiedy pamiętam to zawsze byłem wrażliwy na niektóre bodźce: szczególnie chodzi tu o jakieś głośne dźwięki, tj: petardy, trąbienie samochodów z bliskiej odległości; wtedy zawsze się przestraszałem. Ostatnio coraz bardziej zaczęły irytować mnie trąbiące auta, ponieważ za każdym razem gdy ktoś na mnie trąbił (np. jakiś znajomy, gdy szedłem nocą) wręcz podskakuje. Ostatnio też zaczynam myśleć o tym, staram się być jakby przygotowany na coś takiego, by uniknąć szoku. Wiem, że to tylko pogarsza sytuacje...

Drugim problemem jest to, iż od bodajże gimnazjum (nie wiem jak wcześniej) zacząłem zauważać, że gdy ktoś mocniej ruszał mnie palcem w górną część pleców to momentalnie spinały mi się mięśnie. Teraz, gdy jestem na studiach, to jakby wróciło (przez jakiś czas jakby o tym zapomniałem) i to z większą siłą. Potrafię na przykład specjalnie usiąść z tyłu, żeby uniknąć takich sytuacji, gdy zaś siedzę z przodu, zaczynam się intensywnie denerwować, czuję jakby każdy zaraz miał dźgać mnie palcami (wiem, że to idiotycznie brzmi). Niedawno na ćwiczeniach, gdy siedziałem z przodu zacząłem się strasznie denerwować, lecz czułem się nieco inaczej niż zwykle. Zacząłem odczuwać drgawki w lewej ręce (tylko), nie mogłem usiedzieć na miejscu, czułem się potężnie spięty, próbowałem opanować ten atak. Czułem się jak w koszmarze. Do tego wszystkiego mam problemy z zasypianiem. Musze się bardzo mocno zmęczyć fizycznie w trakcie dnia, żeby później móc swobodnie zasnąć, co i tak nie zawsze skutkuje. Moja była mówiła mi, że gdy śpię, to czasem mam lekkie drgawki kończyn. Czy ktoś ma podobne objawy do moich? Może takie same? Co powinienem zrobić? Bardzo proszę wszystkich o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj...

ja mam podobnie , wydaje mi sie jakbym "spadala" gdy zasypiam.. a na glosny dzwiek huk wrzask ton reaguje nerwowo... coz pozostaje.. nie walczyc a oswoic to w sobie zaakceptowac ze tak mam ...

powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gene, po pierwsze sam sobie diagnoz stawiać nie możesz. Zgłoś się do poradni zdrowia psychicznego na wizytę do psychologa/psychiatry. Po drugie Twój uraz może być związany z jakimś szokiem z dzieciństwa.

 

witaj...

ja mam podobnie , wydaje mi sie jakbym "spadala" gdy zasypiam.. a na glosny dzwiek huk wrzask ton reaguje nerwowo... coz pozostaje.. nie walczyc a oswoic to w sobie zaakceptowac ze tak mam ...

powodzenia:)

Efekt spadania przy zasypianiu to naturalne zjawisko. Jest to sprawdzanie przez mózg, czy ciało jest gotowe do snu i następuje tuż przed paraliżem sennym ;)

 

Moja była mówiła mi, że gdy śpię, to czasem mam lekkie drgawki kończyn
Mioklonie.
Też mam mioklonie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gene, po pierwsze sam sobie diagnoz stawiać nie możesz. Zgłoś się do poradni zdrowia psychicznego na wizytę do psychologa/psychiatry. Po drugie Twój uraz może być związany z jakimś szokiem z dzieciństwa.

 

witaj...

ja mam podobnie , wydaje mi sie jakbym "spadala" gdy zasypiam.. a na glosny dzwiek huk wrzask ton reaguje nerwowo... coz pozostaje.. nie walczyc a oswoic to w sobie zaakceptowac ze tak mam ...

powodzenia:)

Efekt spadania przy zasypianiu to naturalne zjawisko. Jest to sprawdzanie przez mózg, czy ciało jest gotowe do snu i następuje tuż przed paraliżem sennym

paralizem sennym ? Chryste teraz to juz będę się bała zasnąć:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×