Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia CBT a leczenie lęków


swisniewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Od wielu lat zmagałem się z lękami, głównie przyjmując leki farmaceutyczne. Ostatecznie ostatnio zdecydowałem się na terapię, ale niestety, po kilku spotkaniach w tzw nurcie CBT czuję się całkowicie rozczarowany.

Nie mam nic do swojego terapeuty - wydaje się być kompetentny i zaangażowany. Jednakże cała terapia CBT może po prostu nie pasować do mnie? Każda wizyta polega na opowiadaniu o wydarzeniach z minionego tygodnia, o tym, jakie miałem lęki, i wypełnianiu różnych tabelek (jako zadanie domowe ewentualnie i potem omawianie). Czy to wszystko, co ta terapia ma do zaoferowania? Dodatkowo skupia się na technikach oddychania.

Po sześciu spotkaniach nie odczuwam żadnej poprawy w moim sposobie myślenia. Ostatnie dwie wizyty były dla mnie bardzo długie, nie mogłem się doczekać ich zakończenia, a potem zastanawiałem się, za co płacę 200 zł i trace czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swisniewski napisał(a):

Po sześciu spotkaniach nie odczuwam żadnej poprawy w moim sposobie myślenia.

No jak oczekujesz efektów po 6 spotkaniach to się nie dziwie że jesteś rozczarowany, bo po takim czasie ich na pewno nie będzie. Jakieś może pojawią się po pół roku, a może dłużej. Terapia to maraton, nie sprint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swisniewski napisał(a):

Jednakże cała terapia CBT może po prostu nie pasować do mnie?

Jak najbardziej. Jeżeli czujesz że ten typ terapii nie jest dla Ciebie to zmień na inną. Szkoda czasu i pieniędzy. Ja przed laty zrezygnowałem z CBT ponieważ czułem się jak w szkole z tym wypełnianiem tabelek. Później korzystałem z psychodnynamicznej która bardzo mi pomogła na lęki. Na efekty trzeba poczekać dłużej ale raczej czujesz od pierwszej sesji czy dana terapia jest dla ciebie czy nie.

Edytowane przez Kris0x0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×