Skocz do zawartości
Nerwica.com

ot


Dosis

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.08.2023 o 08:57, mateo7 napisał(a):

Witam wszystkich. Leczę się na zaburzenia depresyjne i lękowe mieszane oraz zaburzenia snu; pod opieką psychiatry od 2015 roku; psychoterapia od 2 lat. Na przestrzeni lat przyjmowałem różne leki, nie będę wymieniał wszystkich, bo wychodzę z założenia, że najbardziej istotne dla obrazu klinicznego jest to co aktualne. Przyjmuję wenlafaksyne ponad 3 lata zakres dawek od 75 do 150, aktualnie 75. Do tego ketrel zakres dawek od 25 do 150, aktualnie 50 głównie w celach nasennych - spośród wielu dotychczas stosowanych leków najlepiej się w tym zakresie u mnie sprawdza. Do niedawna było u mnie w porządku, wydawało mi się, że mam życie pod wzgledną kontrolą. Niestety ostatnio doszło dużo stresów: choroba taty (rak) i ogromna presja w pracy. Coś się podziało i zacząłem się gorzej czuć, stałem się bardziej nerwowy, wybuchowy i towarzyszą mi lęki, szczególnie wieczorami. Lekarz dołączył pregabaline 75 2x dziennie. Coś tam pomogła, czuje się nieco spokojniekszy, ale jeszcze daleko mi do normalności. Wydaje mi się też, jak obserwuje swoj organizm i jego reakcje, że ta wenlafaksyna po długim czasie świetnego na mnie działania zaczęła powodować nerwowość i indukować lęki. I teraz kluczowe pytanie odnośnie wątku, w którym pisze, czy warto spróbować odstawić tą wenle na rzecz własnie lamotryginy przy moim aktualnym miksie i samopoczuciu? Może ktoś miał podobną sytuacje i coś podpowie, niedługo mam koleją wizyte u psychiatry i zastanawiam się czy mu nie podsunąć takiego rozwiązania. Z góry dzięki za wszelkie informacje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×