Skocz do zawartości
Nerwica.com

Trauma steruje moim życiem


KarinaMarina

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się z tego wymiksować, proszę doradźcie jak.

Jestem ofiarą przemocy fizycznej ze strony ojca, 15 lat wstecz. Oto jak trauma steruje moim zachowaniem:

- boję się że ludzie mnie skrzywdzą, jestem na nich jednocześnie wściekła i gardze nimi, z drugiej strony się ich boję

- w zamkniętych pomieszczeniach boję się być z kimś sam na sam

- w zamkniętym tramwaju robi mi sie niedobrze, bo wiem że nie ma ucieczki, a być może ktoś z ludzi mógłby mnie skrzywdzić

- wstydze sie siebie, Czuję się oblesnie z bitym ciałem

- boję się facetow, mam wrażenie że każdy taksówkarz mnie chce zgwałcić

- boję się podniesionego głosu, trzaśnięcia drzwi, wizyty u dentysty faceta

- nie nawidze być dotykana 

- jeżeli widzę faceta kopiącego łopatą krzew z daleka, zanim do niego dojdę, wydaje mi się że ten facet zamiast uderzać łopatą kogoś bije/znęca się

- mam wrażenie iż nie mam szans w niczym równać się z facetami

- mam wrażenie że każdy wie że byłam bita więc czuje wstyd społeczny mimo tego iż nikt tego nie widział

- mam wrażenie że prysznic nie zrobi mnie czystą

- czuję się poniżona jako kobieta, dlatego ciężko myśleć mi o swoim ciele jako o czymś wartościowym

- mam wrażenie że każdy chce dla mnie źle, albo że ludzie są źli

- jakbym czuła że zaraz niespodziewanie stanie się coś złego, a każdy lekarz zamiast mi pomóc miałby mnie skrzywdzić, ma przecież stosowne narzędzie 

- boję się śmierci, jestem zdysocjowany, wrażliwa i skulona

- przed wyjściem do ludzi mam jelito drażliwe, mam wrażenie że coś się złego stanie a świat jest niebezpieczny 

- nie zasnę póki w mieszkaniu nie będę czuła że mam kontrolę nad sytuacją- inni śpią więc nic złego mi się nie stanie

- boję się tego że będąc w toalecie duchy wyłączą mi światło i mnie w niej uwiezią( mój ojciec gasił mi światło w toalecie gdy brałam kąpiel)

- skorzystanie z toalety łączy się często z bolem brzucha że strachu- czuje wstyd z powodu swojej fizjologii, znieważenie czy splamienie

- mam wrażenie że każdy facet prędzej czy później mnie uderzy albo zniewoli

- boję się swojego szefa mimo że ogólnie jest ok

-seks kojarzy mi się z przemocą

- mam wrażenie że mogę zginąć z rąk innego człowieka 

- boję się kolejki facetow w sklepie

 

Najgorsze jest to że ja to wiem że jest to uraz, natomiast sprawa jest zepchnieta do nieświadomości i steruje moim ciałem. Na przykład że stresu dretwieje mi ciało i nie mogę tego zatrzymać bo trudno mi nad tym zapanować. Jestem na terapii ale szukam osob które poradziły sobie z tym i mogą coś podpowiedzieć.. chciałabym żyć bez tego lęku i inaczej widzieć świat.

Edytowane przez KarinaMarina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×