Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy tutaj mógł zawinić ojciec alkoholik?


Jadziaa19191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chce podjąć pracę w zakładzie który jest blisko mojego domu. Jest do dla mnie duży plus ponieważ nie muszę nigdzie dojeżdżać bo w sumie prawka nie mam. Planuje zarobić i je zrobić. Ale tutaj zaczynają się schody. Niedawno ja i w sumie dwóch kolegów wysłaliśmy tam aplikacje ale tylko ja nie zostałem przyjęta. Nie chcieli nawet tam CV tylko aplikacja online opis doświadczenia i moje dane. ( Zdolności manualne i wykształcenie zawodowe mam, pracowałem dwa lata na produkcji). Takie mają wymagania. Mam takie samo wykształcenie i doświadczenie jak moi koledzy. Pomyslałam tak: (ale nie wiem czy to powinno mieć miejsce). Mój ojciec jest alkoholikiem. Poszedł tam do pracy ale szybko został wręcz wyrzucony bo przychodził pijany, lub nie chodził wcale.) Zaznaczę że nie mieszka ze mną już, ale dowiedziałam się tego od ciotki. )Czy to mogło być powodem że mnie nie zatrudnili? W dziale HR ( w kadrach) niestety wiedzą że to mój ojciec był, znają nas (moją rodzinę). Więc gdy ja wysłałem aplikacje i zobaczyli to samo nazwisko to mogło być powodem że zostałem odrazu odrzucona? Nie wiem co o tym sądzić jak to działa tak naprawdę. Dodam że wysyłałam aplikacje ok 3  miesiące temu na początku czerwca, może warto spróbować jeszcze raz czy to  za szybko? Możliwość wysłania aplikacji tylko online osobiście nie można składać. Ogłoszenie jest na stronie firmy ( wstawione 1 lipca) ale myślę że jeżeli mają je na stronie firmy to jest ono aktualne? 

Pytam bo szlak mnie już z tym trafia. Z drugiej strony czy tak powinno traktować każdego z góry przy zatrudnieniu? Mam własne CV doświadczenie i nie powinni kierować się tym jaki był mój ojciec. Co o tym sądzicie? :(

Edytowane przez Jadziaa19191
Błąd w pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ojca alkolika może mieć wpływ oczywiście. Ale ja bym nie wykluczała spraw związanych z płcią. Nadal są uprzedzenia wobec kobiet jako pracowników i to nawet ze strony samych kobiet. A odnośnie złożenia ponownie aplikacji, to nie widzę przeciwwskazań. Nie masz nic do stracenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli minęły 3 miesiące to nie będzie zbyt szybko? Myślę że to że jestem kobieta to akurat nie powinno być przeszkoda rozmawialam z kilkoma pracownikami mówią że akurat na ten dział co aplikowalam nie wymagają doświadczenia (tak też pisze w ogłoszeniu) , że przyjmują każdego czy ma 25 lat czy 40.

Edytowane przez Jadziaa19191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×