Skocz do zawartości
Nerwica.com

Relacja z pesymistyczną, cyniczną przyjaciółką


zabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przyjaciółka to niezwykle ważna dla mnie osoba, zrobiła dla mnie dużo dobrego, wspierała i była w trudnych chwilach leczenia. Znamy się od ponad 5 lat. Ona radzi sobie w życiu całkiem dobrze, bo ma, jak to mówią "twardy charakter". Ten twardy charakter sprawia, że często robi sobie niechcący wrogów. Ludzie odbierają ją inną, niż jest w rzeczywistości - dobrą, pomocną i empatyczną osobą. Jednak tkwi w niej silny pierwiastek pesymizmu. Niekiedy ma takie chwile, że staje się niczym czarna dziura. Zasysa energię wszystkich i wszystkiego dookoła. Atmosfera robi się bardzo ciężka, a ja sam jestem dziwnie zmęczony po przebywaniu z nią (prawdopodobnie jestem również empatą i chłonę energię innych). Wiem skąd wynika jej pesymizm. Wynika on z jej chłodnej, analitycznej natury. Człowiek inteligentny nie ma wielu powodów do radości - wielu filozofów już zauważyło. I to przysłowie do niej pasuje. Rozstrząsa, analizuje i dochodzi do smutnych, ale bardzo trzeźwych wniosków na temat życia. I brnie w to dalej. Już taki typ człowieka... Co mogę zrobić, żeby jakoś nieco móc zdjąć z niej to 'jarzmo intelektualizmu'? Jak rozmawiać? Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×