Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność w Schzifrenii Paranoidalnej


hype22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stwierdzoną przez psychiatrę F20 shizofrenię paranoidalną i nie mogę zasnąć bez leków typu chlorprotixen 100 albo przez tisercin 75 mg.Oprócz tego to czasem dobieram raz na 2 tygodnie raz na tydzień zolpiden 10 mg. Obecnie biorę zolafren 10 mg ,deprexolet 10 mg i zamiennie tisercin 75mg albo chlorprotixen 100. Tisercin w dawce 25mg brałęm regularnie od listopada 2018 do lutego 2019 potem odstawiłem bo przestał mnie usypiać, przerzuciłem się za namową lekarza PZP na zolafren 20 mg . Byłem na oddziale dziennym tam zmniejszono mi zolafren do 10 mg i to mnie usypiało,ale po jakimś czasie przestało mnie usypiać,zacząłem stosować hydroxzynę 50 mg,Zolpidem 10 mg, prometazynę ,promazynę.chlorprotixen 50
Męczę się z bezsennością od listopada 2018 byłem 3 krotnie w szpitalu psychiatrycznym
 
Za pierszym razem w szpitalu psychiatrycznym dostawałem zolafren 10 oraz relanium 5 mg na uspokojenie , (osobowość schizoidalna )
Za drugim razem dostawałęm ryspolept 4 mg , spamilan , cloranxen 5mg a na sen ketrel 25 mg ale nawet przy zwiększonej dawce 100 mg mnie przestało usypiać zamieniono na tisercin 25mg tak jak pisałem dział on do lutego 2019 ( osobowość schizoidalna , obsesyjno – komplsywne )
Za trzecim razem dawano mianserynę 30 , zolafren 10 , przez pare dni włączono nitrozepam ( nie wiem w jakiej dawce ) a póżniej zastąpiono na tisercin 12 ,5 mg .( Zaburzenia schizoafektywne typu schizofrenii ) PO wyjściu ze szpitala psychiatrycznego dalej kontynuowałem leczenie zolafren 10mg 0-0-1 tisercin 25 0-0-1 mianserynę 30 0-0-1
Z biegiem czasu na tisercin pojawiła się tolerancja , tj.konieczność zwiększenia dawki obecnie jest to 75mg a chlorprotixen 100 . Jak wezmę zamiast chlorprotixenu 100 na 75 mg to śpię krócej od 22 do 2 ,a jak wezmę 100 to śpię do 6 nad ranem , ważę 130 kg może dawka jest za słaba
 
Nie wiem jak sobie pomóc .
Czy jestem już uzależniony od tych leków uspokajanych. Rozmawiałem ze swoim lekarzem psychiatrą że ten tisercin jak i chlorprotixen nie są lekami uzależniającymi . Byłem nawet w W-wie w poradni leczenia snu , to tylko lekarz rozpisał mi schodzenie z leków na początek z mianseeryny 30 na 15 , a potem na 0 , Pózniej miał być zmniejszany zolafren z 10 na 5 potem zero, a na końcu miał być zmniejszany tisercin 25mg( z tym że pojawiła się na niego zwiększona tolerancja ). Więc schemat odstawienny leków został zakłócony przez pojawienie się toleranicji na ten tisercin .
Po rozmowie z lekarzem prowadzącym biorę leki zolafren 10 , deprexolet 10 i tisercin 75 albo chlorportixen100
Wiem że moja sytuacja do dobrego nie prowadzi . Jak wyjść z matni leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, hype22 napisał:
Nie wiem jak sobie pomóc .
Czy jestem już uzależniony od tych leków uspokajanych. Rozmawiałem ze swoim lekarzem psychiatrą że ten tisercin jak i chlorprotixen nie są lekami uzależniającymi . Byłem nawet w W-wie w poradni leczenia snu , to tylko lekarz rozpisał mi schodzenie z leków na początek z mianseeryny 30 na 15 , a potem na 0 , Pózniej miał być zmniejszany zolafren z 10 na 5 potem zero, a na końcu miał być zmniejszany tisercin 25mg( z tym że pojawiła się na niego zwiększona tolerancja ). Więc schemat odstawienny leków został zakłócony przez pojawienie się toleranicji na ten tisercin .
Po rozmowie z lekarzem prowadzącym biorę leki zolafren 10 , deprexolet 10 i tisercin 75 albo chlorportixen100
Wiem że moja sytuacja do dobrego nie prowadzi . Jak wyjść z matni leków


Masz jeszcze jakieś objawy? Na jakiej podstawie stwierdzono u Ciebie szhicofrenię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×