Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa/natręctwa


Bartlomiej89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 Moja historia z nerwica lękowa zaczyna się kiedy miałem 10 lat. Wielokrotnie wchodziłem i wychodziłem z pokoju z uczuciem, że coś jest nie w porządku (nadal tak mam). Błędnie zakładając że jak wejdę po raz kolejny to uczucie niepokoju zniknie. Z nikim z rodziny o tym nie rozmawiałem, po każdym takim moim zachowaniu miałem ochotę zapaść się pod ziemię. Myślałem że jestem nienormalny. Ciężko mi było się skoncentrować w szkole. Zaczęły się problemy. Strach paraliżował mnie przed aktywnym uczestnictwem na zajęciach. Jedyne o czym myślałem to o ucieczce. W towarzystwie z rówieśnikami również nie czułem się najlepiej. Szczególnie w kontaktach z osobami dominującymi. Na tyle moje objawy się nasiliły że w wieku 18 lat udałem się pierwszy raz do psychiatry. Przepisał mi leki (serotoninę). Leki pomogły na tyle że mogłem w miarę wrócić do normalnego funkcjonowania. Poszedłem na studia. Na drugim roku objawy znów się nasiliły i wróciłem do punktu wyjścia. Znów udałem się po pomoc do lekarza psychiatry, który tym razem zaproponował mi psychoterapię. Psychoterapia pomogła mi na tyle, że na jakiś czas miałem względny spokój . Niestety choroba znów wróciła i poraz kolejny udałem się do psychiatry po leki i po skierowanie na psychoterapię. Tak mam cyklicznie średnio co dwa-trzy lata, kiedy wydaje mi się, że zaczynam normalnie funkcjonować wszystko wraca jak bumerang. Pytanie moje czy to kiedykolwiek się skończy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×