Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pierwszy wyjazd we dwoje


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

z 2 tygodnię jadę z koleżanką na pierwszy wyjazd we dwoje. To była moja inicjatywa, przyjęta pozytywnie.
Trochę się denerwuję, ponieważ nie do końca wiem jak się zachować. 

Ona jest DDA. Szczerze mówiąc nie lubię etykietowania, ale w jej wypadku to się przewija bardzo często. 
Podkreśla to w sobie, obecność schematów, mechanizmów etc. Chodzi na terapię indywidualną i grupową. Efekty widać.

Generalnie "coś" dzieje się między nami od kilku miesięcy. To co na blokowało, to fakt, że miała chłopaka i bała się z nim rozstać. 
To się jednak stało, odetchnęła z ulgą i tu jej życie po prostu się ułożyło jak chciała. Tylko teraz dzieje się coś, co mnie bardzo niepokoi. 

Ona zaczęła się zachowywać na zasadzie - czasem krok do przodu, czasem krok do tyłu. To co mi nie pasuje to fakt, że mimo jakiś prób konfrontacji nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi jaki charakter ma ta relacja. Szczerze mówiąc nie mam szczególnego parcia, że to akurat musi być związek. Ba, doskonale rozumiem, że wchodzenie w związek niedługo po zakończeniu starego nie jest najlepszym pomysłem. Po prostu ją lubię i chcę mieć z nią relacje. I bardzo chciałbym wiedzieć w jakich granicach mogę się poruszać, bo brak tej wiedzy mnie zatruwa. Dostaję tylko ogólniki, że "chcę żyć dla siebie, chwilą, nie przejmować się czy coś mogę czy nie". Wszystko fajnie, ładnie to brzmi, ale to nie jest wyznaczenie żadnych granic. 

Konsekwencją tego jest np. podejście do wyjazdu. Bo z jednej strony jak dziewczyna godzi się na wyjazd we dwoje ( a wiem, że odmówiła innemu chwilę wcześniej tego), to siłą rzeczy jest już to bardziej intymne wydarzenie niż wyjście do kina. Teraz mam jednak stres czy na wyjeździe powinienem unikać jakiś zbliżeń, czy wręcz przeciwnie - nie przejmować się tym. Bo nie znam granic. 
Bo ona mniej lub bardziej świadomie nie chce ich wyznaczyć (co mi się wydaje trochę nie fair). To złe, że tego oczekuję>

Jakby ktoś chciał ze mną pogadać o tym PRIV (zwłaszcza ktoś z doświadczeniami DDA) i postarał się pomóc mi to zrozumieć, to będę wdzięczny. 
Na komentarze też czekam. 



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×