Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pilna pomoc zmiana Rexetinu na Mobemid


Gość myślący91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Brałem Rexetin (paroksetyna) przez 4,5 miesiąca w dawce 40 mg niestety mi nie pomógł. Lekarz psychiatra zmienił mi ten lek na Mobemid (moklobemid) kazał mi odstawiać rexetin w taki sposób

5 dni 10 mg rexetinu

5 dni 5 mg rexetinu

11 dzień start 150 mg Mobemidu

Czytam teraz ulotkę i sprawdzam na internecie i piszę że od odstawienia leków ssri czyli rexetinu powinien wystąpić minimalny okres 24 dni aby mógłbym w bezpieczny sposób zacząć brać mobemid w przeciwnym razie istnieje ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego co może prowadzić do zgonu. Powiedzcie mi co mam robić słuchać się lekarza czy po odstawieniu rexetinu czekać 24 dni i dopiero zacząć brać ten mobemid ?. Strasznie się boje że coś mi się może stać. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam nie 24 dni a dwa tygodnie minimum muszą minąć według ulotki. A ulotki, jak zawsze są trochę wyśrubowane. W przypadku odwracalnych IMAO - takich jak moklobemid może minąć trochę mniej czasu. Widzę, że masz 6 dni przerwy - być może jest to wystarczające. Nie wiem, dla świętego spokoju możesz odczekać jeszcze pare dni. Niebezpieczne byłoby jedynie branie razem paroksetyny i moklobemidu.

Bardziej obawiałbym się odstawienia paroksetyny. Brałeś ją 4 miesiące i w 10 dni ją odstawiasz. Mogą pojawić objawy odstawienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×