Skocz do zawartości
Nerwica.com

Raz pełen energii innym razem zdychający.


Gość Bagatelka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie okresy w życiu, że przez kilka dni, tydzień, tygodnie lub miesiące jestem w doskonałym nastroju i co najważniejsze jestem pełen energii i motywacji. Aż nagle przychodzi taki stan, że energii i motywacji mi brakuje przez dłuższy czas, choć często nastrój mam bardzo dobry.

 

Wie ktoś co może być przyczyną tego?

 

Próbowałem już wiele metod na przezwyciężenie tego, ale kiedy wydawało mi się, że to już pokonałem, to się zaraz rozczarowywałem. Ostatnim takim remedium, miało być korzystanie ze słońca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie okresy to chyba każdy zdrowy człowiek ma w życiu i jeżeli znacząco nie utrudniają funkcjonowania, to nie ma się czym przejmować. To nawet np. wielcy artyści mają okresy wysokiej kreatywności gdzie dużo tworzą, a wpadają też w marazm na długie tygodnie. Nikt chyba nie potrafi funkcjonować na full obrotach całe życie i być wiecznie szczęśliwym.

 

A nie jesteś podatny stres? Nie masz stresującej pracy? Ja np. po dłuższej jeździe na kortyzolowym kopie wpadam właśnie w apatie , tylko że u mnie dochodzi jeszcze duża depresja która totalnie niszczy mi życie i nie jestem w stanie funkcjonować.

Ludzie podatni na stres z nadaktywnym układem współczulnym mają tendencje to wahań nastroju.

http://neuroskoki.pl/reakcja-stresowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli złapie mnie ten stan, to gniję w łóżku, bo na nic nie mam ochoty i muszę się do byle czego zmuszać. Nastrój mam jednak dobry, więc depresja czy chad odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×