Skocz do zawartości
Nerwica.com

Melatonina + SSRI


Klaudia Kate

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

Mam pytanko do bardziej obeznanych. Łykam escitalopram (jestem w trakcie wdrażania, już w zasadzie dobrze się czuję, ale towarzyszy mi jeszcze obawa przed bezsennością) przez co baaardzo długo zasypiam do 2h, kupiłam sobie dzisiaj melatoninę i się zastanawiam czy mogę sobie ją wziąć, na ulotce: citalopram podawany razem z melatoniną zwiększają jej stężenie we krwi...i mam zagwostkę. :time::time:

 

Czy ktoś stosował taki zestaw?,

 

dodatkowo mam na noc 50mg lamotryginy.

 

Szukałam na forum takich informacji ale nie znalazłam.

 

Dodam jeszcze, że kupiłam sobie 5mg tej melatoniny i z tego co czytałam powinno wystarczyć na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie jest bezsenność a tylko obawa przed nią, to może melatoninę zostaw sobie na później. Spróbuj wypić przed snem melisę, rumianek lub taką herbatkę na sen z Biedronki (mieszanka różnych ziół, też spoko), nie stresuj się ewentualną bezsennością, postaraj się skupić myśli na czymś innym. Możesz spróbować puścić sobie do snu relaksującą muzykę lub bardziej się zmęczyć (poprzez wysiłek fizyczny. Ale nie może być on zbyt intensywny przed samym snem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ona w ogóle działa? Bo ja miałam do tej pory wrażenie, że "leki" bez recepty na gówno się zdają oprócz podstawowych supli ;)

 

A przeczytałam, że naprawdę mocno działa na niektórych, znaczy po prostu reguluje sen i wpływa na takie naturalne uczucie zmęczenia pod koniec dnia :)

 

Ja go obecnie nie odczuwam, bo jestem jeszcze w stanie lękowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melatonina to suple inne niż reszta, bo to nie jest zbiór witaminek i ziółek. Melatonina reguluje rytm dobowy- snu i czuwania.

 

Na moim przykładzie: czasami działała tak dobrze, że nie mogłam się wybudzić a w stanach największego lęku nie działała w ogóle. Więc to pewnie indywidualna sprawa. Ja czytałam opinie, że melatonina prawie zawsze działa, ale nie zawsze od razu. Czasami trzeba ją brać przez tydzień lub dwa i dopiero po tym czasie zadziała. U mnie zadziałała od pierwszej dawki.

 

Jakieś 3-4 miesiące temu miałam silne lęki i problemy ze snem takie, że zeżarłam wszystkie tabletki nasenne jakie miałam i nie miałam możliwości udania się do mojego lekarza na już, więc postanowiłam się ratować suple. Babka w aptece zaproponowała mi forsen forte z melatoniną i.. zadziałał od pierwszej dawki :smile: byłam sceptycznie nastawiona, ale to zadziałało i mi pomogło .

 

Gdyby nie to, co masz napisane w ulotce swojego leku, to radziłabym Ci po prostu wypróbować- wziąć jedną dawkę i może udałoby Ci się zasnąć szybciej, no ale..

 

Ja biorę Zotral (to też SSRI) i lekarz pozwolił mi to łączyć z melatoniną. Nic nie mówił o skutkach ubocznych, a wręcz mnie zachęcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×