Skocz do zawartości
Nerwica.com

leczenie na oddziale zamkniętym/ ośrodek rozwoju osobistego


Rekomendowane odpowiedzi

hej

Jestem w psychoterapii juz kupę lat. Mam za sobą dwa pobyty na oddziale dziennym. Ostatnia diagnoza stawia głównie na zaburzenia osobowości, nadmierną wrażliwość, chwiejność emocji.

Właśnie rozstałam się z terapeutką z wielu powodów i finansowych i takich, że mam wrażenie że już mi nie pomaga ona też chciała zakończyć kontrakt. Ona uważa że jestem na końcu kryzysu a pozbierać by mi pomógł dobry oddział zamknięty, jakieś odosobnienie.

jej zdaniem mam zespół stresu pourazowego + plus nierozwiązany konflikt rozwojowy z dzieciństwa związany z zaufaniem.

 

Rzeczywiście ostatnio największym moim problemem są ostatnio lęki i poczucie braku bezpieczeństwa.

Mam małą córeczkę i jestem w ciąży. Już jestem zmęczona swoimi jazdami i moje otoczenie też.

 

Zastanawiam się czy gdzieś nie pójść rzeczywiście na oddział zamknięty, chociaż na ostatnim otwartym na jesień czułam się koszmarnie m.in ze względu na to że brałam problemy innych mocno do siebie i współprzeżywałam emocje. Może zatem jakieś miejsce gdzie pracuje się na problemach ludzi ale bardziej pozytywnie a nie ciągłe grzebanie się w dzieciństwie...?

 

Ktoś coś podpowie? Jakieś miejsce?

sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozstałam się z terapeutką z wielu powodów i finansowych i takich, że mam wrażenie że już mi nie pomaga ona też chciała zakończyć kontrakt. Ona uważa że jestem na końcu kryzysu a pozbierać by mi pomógł dobry oddział zamknięty, jakieś odosobnienie.

jej zdaniem mam zespół stresu pourazowego + plus nierozwiązany konflikt rozwojowy z dzieciństwa związany z zaufaniem.

 

To standardowy sposób na pozbycie się niewygodnej osoby, której nie można pomóc. Byłaś na dziennym, nie pomogło. Teraz ta nietrafiona psychoterapia (która w "opinii" tej pani bardzo Ci pomogła i jesteś już blisko wyleczenia), no więc otrzymałaś propozycję zamknięcia w zakładzie psychiatrycznym.

 

Co do zasady, zamyka się osoby, które stanowią zagrożenie zachowaniami autoagresywnymi bądź agresywnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhrps dzieki za odpowiedź

Terapeutka mi zalecała oddział zamknięty lub jakaś inna forma odosobnienia w sensie żebym nie zajmowała się sprawami zewnętrznymi, córeczką etc tylko poukładała sobie... i żeby to było intensywnie codziennie. Tak ja zrozumiałam. najlepiej żebym miała indywidualną 3 razy w tygodniu na oddziale otwartym jest tylko grupowa :(.

Myślę że rzeczywiście nawet jakieś płatne miejsce (byle nie za dużo) z jakimiś formami pracy nad sobą. Czuję ogomne zmęczenie i lęk i napięcie i szukam sposobu jak się tego pozbyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miesiącu jesteś? Może zajmij się jakimiś pracami ręcznymi, malowaniem, czymkolwiek co jest mało pochłaniające mentalnie i może przynieść bezpieczne odstresowanie i przeczekanie choćby tylko do rozwiązania.

 

Wiesz nie chodzi tylko o ciążę. A jestem na samym początku w niedzielę się dowiedziałam. Miałam inne plany na siebie, ale teraz muszę to zmienić

 

Chciałabym móc funkcjonować normalnie. A nie co chwilę mieć jazdy i wspomagać się lekami.

Mam za sobą okresy względnej stabilizacji bez leków; ostatni rok był mega ciężki i mnie rozwalił kolejny raz i nie mogę się pozbierać.

 

Pytam o jakieś miejsca bo w Krakowie znam tylko 7F na zaburzenia osobowości na 6 miesięcy a tam nie pójdę z wielu powodów.

Gdybym mogła marzyć to jakieś fajne miejsce gdzie bym mogła wziąć córcię i jakąś opiekę do niej chodzić na zajęcia i terapie a wieczorem spędzać z córką czas. Dopytam lekarza o Mosznę bo ktos mi kiedyś o tym mówił.

 

Jestem otwarta na alternatywne trendy z yogą, medytacjami ale żeby było coś też w stylu terapii.. jakiegoś oczyszczania psychiki - ośrodek rozwoju osobistego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×