Skocz do zawartości
Nerwica.com

lęk przed chorobą, hipochondria, lęki


lwolakiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam taki problem. Właściwie trwa to od miesięcy. Oprócz typowych objawów nerwic tj. bóle brzucha, biegunki, ciągły stres, itd. Mam lęki przed chorobami. Ciągle doszukuje się nowych objawów i widzę od razu najgorsze. Np miałam problem z żołądkiem - rak jelita, zimne dłonie, osłabienie - tarczyca, ugryzł mnie pies - wścieklizna. Oczywiście wszystkie moje "choroby" zostały wykluczone przez badania. Teraz mam problem z dłońmi. Przemarzłam, zrobił mi się pęcherzyk, byłam u lekarza powiedział nic poważnego zejdzie samo. A w mojej głowie już się pojawiają jakieś wizje martwicy skóry, bo mam wrażenie że boli mnie ręka (nerwobóle ktrótkotrwałe). Z jednej strony wiem, że nie jestem chora, że mam nerwicowe objawy, sama nazwa mówi NERWObóle, lęczę się w tym kierunku, staram wyciszać itd ale z drugiej jak pozbyć się tych natarczywych myśli? Mam dopiero 19 lat, nie chcę się dłużej wykańczać tymi urojeniami. Miał ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszyscy z wątku o hipochondrii. Nie myśl że jesteś jedyna, bo wiele osób boryka się z tą chorobą. Możesz poczytać, mi zawsze poprawia nastrój świadomość, że nie jestem sam. Leki bierzesz jakieś? Leczysz się u psychiatry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×