Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne?


krystek93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem u psychiatry z 2 tygodnie temu przypisany został mi lek Servenon 10mg (1 tabletka dziennie) mam podobno zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

Zgłosiłem się z problemem

braku koncentracji,

problemem z pamięcią (czytam np książkę jedno zdanie, przejde do następnego i nie pamiętam co ja czytałem tak samo jak coś ktoś do mnie mówi to po chwili zapominam o tym)

mega otępienie co mi przeszkadza w studiowaniu nie potrafię logicznie myśleć tak samo nie potrafię zrozumieć tekstu który czytałem to chyba powiązane z punktem wyżej.

często w mojej głowie podczas np czytania książki, słuchania wykładu na uczelni albo podczas jazdy autem pojawiają się takie myśli jak np odtwarzanie zdarzeń które się wydarzyły wczoraj albo kiedyś (np jak siedzielismy ze znajomymi w barze i ja to odtwarzam) a często jakieś historie zmyślone np jak bym rozmawiał z kolegą o jakich tematach różnych i jak się "ockne" to potem się zastanawiam czy ja sam ze sobą nie rozmawiałem. Przez co na przykład jak czytam książkę nie skupiam się.

Lek biorę już od tygodnia dobrze go znoszę ale narazie nie widać poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to fleshbacki?

jak długo potrafisz trwać w tym stanie - widzisz sytuacje oczami wyobraźni która kiedyś wywołała jakieś emocje ?

czy jest to chwila, czy dłuższa chwila?

 

czy rozmawiasz z tym kolegą w myślach,

czy werbalnie - mówisz sam do siebie na głos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to fleshbacki?

z tego co wiem to wspomnienia traumatycznych przeżyć a ja takich nigdy nie miałem

 

jak długo potrafisz trwać w tym stanie

 

kilkanascie sekund

 

czy rozmawiasz z tym kolegą w myślach,

czy werbalnie - mówisz sam do siebie na głos?

w myślach

 

to też nie rozmowy w myślach a np zmyślanie historii które się nie wydarzyły że np pracuje gdzieś za granicą na jakiejś hali itp takie które nie miały miejsca w moim życiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×