Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ból głowy a nerwica


Tryb

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam 15 lat i od pół roku zaczynam wariować. Wmawiam sobie szereg chorób, a w szczególności guza mózgu. Niszczy mi to życie. Nie będę pisał całej historii bo zajęłaby dobre kilka stron, zamiast tego przejdę do sedna.

Przyszedłem do pokoju jedząc loda(jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie), usiadłem na krześle i gwałtownie spojrzałem na swoją klatkę piersiową. I w tym momencie poczułem silny ból w jednym miejscu w tyle głowy, trwał on kilka sekund i jak zniknął, tak już nie powrócił, co nie zmienia faktu, że cholernie się przestraszyłem. Pytanie, czy to może być nerwica(ostatnio jestem cholernie znerwicowany a to wcale nie pomogło), czy coś gorszego ? Miał ktoś kiedyś podobne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ból głowy spowodowany może być tym że uwagę z otoczenia przenosisz na własne ciało i to jest ognisko Twoich przeżyć psychicznych. Więc tak, ból głowy może być oznaką nerwicy. Zakładając że chorujesz na nerwice należy zorientować się co jest podłożem Twojego stanu, a tutaj chyba żaden użytkownik forum nie będzie Ci w stanie pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ból głowy spowodowany może być tym że uwagę z otoczenia przenosisz na własne ciało i to jest ognisko Twoich przeżyć psychicznych. Więc tak, ból głowy może być oznaką nerwicy. Zakładając że chorujesz na nerwice należy zorientować się co jest podłożem Twojego stanu, a tutaj chyba żaden użytkownik forum nie będzie Ci w stanie pomóc ;)

 

Tak, jak coś mnie zaboli to od razu stres i właśnie strasznie skupiam uwagę na tym i zaczynam to monitorować. Tak było kiedyś z pęcherzem, nie mogłem zasnąć i wciąż wydawało mi się, że mój pęcherz jest pełny.

Myślę, że wiem czym ta nerwica jest spowodowana. Pół roku temu miałem nieprzyjemną(bardzo) sytuację w szkole, co skutkowało jej zmianą... Z tym momentem również straciłem większość przyjaciół. Nie pamiętam żebym przed tym wydarzeniem miał podobne objawy. A może nie zwracałem wtedy na nie uwagi ?

 

Kolejna sprawa. Ciągle mam uczucie takiego wewnętrznego napięcia, lęku w sobie. Nie potrafię się odstresować, i sam nie wiem co mogę z tym zrobić. Niby nic się nie dzieje, a ciągle mam takie nieokreślone uczucie lęku przed czymś, non stop mi to towarzyszy. Mam również takie dziwne uczucie ciężkiej głowy, ból karku(nie do końca ból, uczucie takie jakby był przeciążony, napięty?). Kolejna zauważalna rzecz to problemy z koncentracją, pamięcią. Łatwo się rozpraszam, często zapominam pisowni wyrazów(a NIGDY nie miałem z tym problemów, nigdy), jak i samych wyrazów, co sprawia, że zazwyczaj moje wypowiedzi są jakieś takie jałowe, nie takie jak kiedyś. Mam też problem z konstrukcją zdań lub dogadywaniem się z innymi, niepoprawnym szykiem wyrazów(być może jest to spowodowane nadmierną nauką języka angielskiego oraz przebywaniem w otoczeniu osób rozmawiających nim, nie wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie potrzebujesz bardziej zrozumieć siebie, odnaleźć, wtedy dopiero po samej wypowiedzi dojdzie do rozładowania napięcia emocjonalnego (raczej nie obejdzie się bez psychiatry, czy też psychologa). Stany lękowe, stres, uczucie ciężkości i tego typu objawy że tak powiem rozejdą się. Staraj się nie przejmować tymi bólami głowy, karku, gdyż biorą się one z wewnętrznego napięcia, które tylko potęguje te dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie potrzebujesz bardziej zrozumieć siebie, odnaleźć, wtedy dopiero po samej wypowiedzi dojdzie do rozładowania napięcia emocjonalnego (raczej nie obejdzie się bez psychiatry, czy też psychologa). Stany lękowe, stres, uczucie ciężkości i tego typu objawy że tak powiem rozejdą się. Staraj się nie przejmować tymi bólami głowy, karku, gdyż biorą się one z wewnętrznego napięcia, które tylko potęguje te dolegliwości.

 

No może. Psycholog/psychiatra raczej odpada, albo poradzę sobie z tym sam, albo w ogóle. Na razie wspomagam się ziółkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam bo mam jeszcze jeden problem.

 

Co może powodować problemy z koncentracją i pamięcią oraz ogólne "zamulenie" umysłowe ? Kiedyś nie miałem z tym problemu a teraz mam jakieś takie wolne myślenie, często nie kapuje różnych rzeczy, zapominam co miałem zrobić itp.

Ponadto zapominam wyrazów które znałem, dotyczy to j. polskiego jak i języków obcych. Ktokolwiek wie czym to może być spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie jak problem z koncentracją, pamięcią, wolne myślenie, niemożność skupienia uwagi, uczucie zniechęcenia itp mogą wynikać z funkcjonowania w środowisku i jego trybie. Nieprawidłowości te mogą wynikać z trudnych sytuacji życiowych, stresu, pośpiechu, konfliktów rodzinnych i tak dalej, a które z nich oddziałują na Ciebie sprawiając występowania tych przyczyn, będzie w stanie określić psycholog bądź też psychiatra po rozmowie z Tobą. Wszystko co opisałeś to przyczyny, a ty z lekarzem musisz zlokalizować ich źródło, które powoduje Twoje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×