Skocz do zawartości
Nerwica.com

POTRZEBUJĘ POMOCY DLA MAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule potrzebuję pilnie pomocy a konkretniej potrzebuje jej moja mama. Mam 18 lat i chciałabym jej pomóc ale nie wiem co mam robić. Chodzi tutaj o jej życie prywatne. Otóż mama jest 17 lat po ślubie z moim tatą ale od 6ciu lat nie potrafi patrzeć już na niego tak jak kiedyś. Już go nie kocha. Wszystko zaczęło się od pewnej imprezy kiedy tata napił się z kolegami i wrócił do domu w nocy pijany tak że potykał się o własne nogi i ledwo stał. doszło po między nimi do kłótni , mama była wtedy w ciąży z moim bratem. Nie długo po rozpoczęciu kłótni stało się coś strasznego. Dostała w twarz od taty a pozniej dwa mocne strzały w klatke piersiową.. tata przepraszał ją pozniej wiele tygodni i mimo iż wydawało się ze jest dobrze to wcale tak nie było. Mama przestała go kochać. nie mogła mu tego wybaczyć i nie może do tej pory zapomnieć o tej sytuacji. tata się pilnuje. nie pije już tak dużo i kupuje różne prezenty. Od 9ciu lat pracuje za granicą i przyjezdza co miesiąc co dwa, bardzo różnie raz w weekendy raz na tydzień. Mama odkąd pamiętam jest chora na serce , cały czas była w domu i opiekowała się mną i trójką mojego rodzeństwa. Mniej więcej 1,5 roku temu pracowała przez 2 lata w sklepie spożywczym ale za porozumieniem stron z szefową musiała zwolnic sie ponieważ przestała mieć czucie w ręce. palce zaczęły wyginać jej sie w różne strony nie miała czucia w ręce , była zimna i zdrętwiała. Mama miała zanik mięśnia co wynikało z chorób serca. Przestała pracować jezdziła na rehabilitacje. Mama jest 20 lat starsza ode mnie i waży 46 kg. jest bardzo słaba psychicznie co odbija się na jej zdolności fizyczne. A teraz najważniejsze w tym wszystkim. Zacznę może od tego ze tata jest bardzo bardzo bardzo zazdrosny. Mama nie mogła nigdy nawet na jakiś imprezach czy weselach tańczyć nawet z mężczyznami z rodziny. Spojrzeć na kogokolwiek przechodząc ulicą modliła sie i odwracała głowę w drugą stronę jak przechodził jakiś jej znajomy z klasy zeby tylko nie powiedział jej "cześć" bo byłaby awantura. Nie może wychodzić z przyjaciółmi z przyjaciółkami nikt nie przyjeżdża do niej, ostatnio tata nie pozwolił jej nawet jechać do siostry na kawę. Mama uwięziona w domu zaczęła wchodzić na różne czaty. Poznała tam wiele miłych osób za równo kobiet jak i mężczyzn z którymi siedziała pisała wygłupiała się . Cieszyłam się widząc to bo w końcu mogłam zobaczyć uśmiech na jej twarzy. Nie robiła nic złego, nie były to jakieś zboczone sex kamerki flirty itp po prostu pisanie na głównej i wygłupianie sie. No i wtedy stało się to. na forum zaczął zaczepiać ją jakiś mężczyzna poprosił o pisanie na privie i w końcu mama się zgodziła. Okazał się być on szantażystą mama nie miała spokoju musiała być o określonych godzinach na czatach na skype bo on groził jej że wszystkie rozmowy i to że siedzi na czacie powie mojemu tacie. Nie wiadomo skąd wiedział on o niej wszystko. Co robi z kim pisze co pisze czym sie zajmuje, wszystko o niej i o jej życiu. Zmuszał ją nawet do pokazywania piersi przez kamerkę i robienia różnych świństw. Mama siedziała i płakała po nocach.. Ciągnie się to już 7 lat, a facet dalej nie odpuszcza. Dłuższy czas nie odzywał się ale kiedy po jakimś czasie pisząc z mamą dowiedział się o jej problemach z sercem itp. zmienił swoje nastawienie o 360 stopni. Po długich rozmowach z mamą doszło do przełomowego dnia kiedy to wyznał jej że się zakochał. Mama przez cały ten czas pisała z nim w obawie że on tak jak wczesniej wspominałam powie wszystko tacie również zakochała się w nim. Ale on nie jest osobą za którą sie podaje. Nigdy go nie widziała. wysłał jej jedno "swoje" zdjęcie. Na zdjęciu był mężczyzna, bardzo przystojny. Nie chce mi się wierzyć że to na prawdę on. Mama nie widziała go nawet przez kamerkę, nie raz mieli się spotkać ale za każdym razem w ostatnim momencie on pisze że nie może bo coś tam.. za każdym razem są inne wymówki. Ja w to nie wierzę. Podobno pracuję gdzieś jako ktoś kto łapie hakerów, że jezdzi na różne szkolenia i zajmuje sie sprawami związanymi z prawem i jest wyżej niż policja. Podobno jest po rozwodzie ma jedno dziecko nie pije ma poukładane w głowie itp itd. Ciągle pisze mamie że ją kocha że ma rzucić tatę i zacząć z nim życie, że on ma pieniądze i cała nasza czwórka wraz z mamą wyprowadzimy się do niego.. ale jak już mówiłam nie wierzę że jest on tym za kogo się podaje. Mama nie wie co robić jest on tak samo a nawet bardziej zazdrosny niż tata, ciągle ją obraża nie ufa jej twierdzi że jest zakłamana i że ukrywa coś przed nim. Mama jest załamana, nie dość że ma na głowie strasznie zazdrosnego mojego tatę to jeszcze on. Mama jest bardzo uczuciowa i delikatna nie może sobię z tym poradzić nie wie co robić a ja z całego serca chciałabym jej pomóc chciałabym żeby była szczęśliwa ale mimo że mam te 18 lat to nie przeszłam tak wiele w życiu i nie wiem co mam robić.. proszę o pomoc..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna historia ale dobra założę że prawdziwa ;) Po pierwsze skoro ojca właściwie nie ma to czego Twoja mama się boi? Niech robi co chce ojciec się raczej nie dowie. A nawet jeśli to trudno niech powie że ona też musi mieć jakieś życie. A co do rzekomego szantażysty...niech mama nie kasuje niczego co jest z nim związane i idzie po prostu na policję i to zgłosi. Niech pracuje nad sobą żeby nie bać się mężczyzn. Polecam terapię. Powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nigdzie nie pisze ,ze tamten szantazuje mame, a tak pozatym dziwna ta mama pokazuje cycki obcemu facetowi a on nawet z nia nie pogadał przez kamerke, pozatym trzeba miec cos z głowa zeby na takie kamerki sie godzic narobi ktos zdjęc powrzuca w neta i póxniej siara na maksa jak ktos znajomy zobaczy, takich naciagaczy zawsze pełno a głupich tez w sumie nie brakuje, co do twojego taty to tez dziwny i w sumie nie dziwie sie ,ze po tamtym wyydarzeniu juz go tak nie potrafi kochac, takie wydarzenia przykre niszcza pewne rzeczy i nie da sie tego odbudowac juz igdy do takiego stopnia jak kiedys przed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×