Skocz do zawartości
Nerwica.com

szpital psychiatryczny


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

Auman, to na jakim oddziale szpitalnym moglbym liczyc na w miare normalne towarzystwo?

Myślę że w Twoim przypadku w miarę normalne towarzystwo mógłbyś znaleźć na oddziale nerwic.

 

-- 02 maja 2014, 12:29 --

 

Mi po miesiącu robili EEG glowy.

Mi też robili, ale trochę wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auman, bylem na takim oddziale,ale tam trzeba spedzic 3 miesiace i badan tam nie robią.bylem w IPiN w Warszawie.

Też byłem w IPIN w Warszawie. Wytrzymałem tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auman, i tam bylo takie towarzystwo bardziej chore tak?

Nie. Na F9 było porządne towarzystwo. Jak leżałem na nowowiejskiej, to tam było bardziej chore towarzystwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86, żeby w ogóle w szpitalu psychiatrycznych zrobili tk głowy to musiałbyś się bardzo na starać - psychiatria jest po pierwsze niedofinansowana, a badania nie są za darmo, a mają spore limity w ich wykonywaniu, a po drugie psychiatra, jednak patrzy na wszelkie dolegliwości pacjenta pod kątem jego zaburzeń psychicznych i się tego się raczej trzyma, pierwsze czego się będą najprawdopodobniej doszukiwać w przyczynie akatyzji to leki, które stosujesz, ewentualnie zaburzenia psychiczne (w to drugie wątpię ale zaburzenia psychiczne mogą teoretycznie wywołać dosłownie wszystkie objawy, więc może jak tamta przyczyna zostanie wyeliminowana to wezmą tą pod uwagę).

 

Akatyzja to właściwie zawsze skutek stosowania leków, a nie zmian organicznych mózgu, proponuje zmień je, a nie będziesz musiał myśleć o pobycie w szpitalu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perazyna - i masz odpowiedź co jest przyczyną Twojego problemu, chociaż niewykluczone, że i fluoksetyna dodatkowo to zaostrza. Może spróbuj nowszych neuroleptyków atypowych one podobno dają mniej objawów ubocznych i poproś psychiatrę o leczenie objawowe tego objawu - istnieje taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czego oczekujesz? chorych na serce czy na nadciśnienie na oddziale psychiatrycznym? może chorych ze złamaną nogą

jaka selekcja chorych - tam trafiają ludzie, którzy wymagają hospitalizacji psychiatrycznej - planowo i nagle, to nie jest wypoczynek żeby sobie życzyć, to jest szpital (w dodatku oddziałów psychiatrycznych i psychiatrów jest za mało)

 

bądźmy poważnymi ludźmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86, ipin sobieskiego polecam, sa oddziały zamknięte ogulno psychiatryczne i ze specjalizacja sa tez otwarte, ja byłem na takim ze swoim chadem, można miec laptopa,tel.

To na jaki oddzial trafisz zalezy od diagnozy jaka masz na skierowaniu, czas oczekiwania na miejsce w otwartym ok 2-3miesiecy na obecna chwile.

do drewnicy sie nie pchaj, wszystkie oddziały zamkniete, warunki fatalne, ale lekarze w dobieraniu leków podobno ogarnieci. Jedyny plus Zabek ze przyjmuja z marszu kazdego, bez czekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86, bylem w IPIN w klinice nerwic 5 dni.ale to nie jest oddzial gdzie dobieraja leki.a czym sie rozni oddzial otwarty od zamknietego?

Otwarty to taki ze mozesz sobie swobodnie spacerowac po calym szpitalu, wyjsc do parku, możesz w kazdej chwili isc po zakupy a zamknięty to zamkniety, siedzisz na oddziale, piguła idzie po zakupy raz dziennie z kartka kto co chce a ty chodzisz w kolko po korytarzu owego oddzialu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na zamknietym chodzi sie pewnie w pizamie a na otwartym w swoim ubraniu?

 

zależy, gdzie trafisz na niektórych zamkniętych ludzie chodzą w piżamach, a w innych normalnie po cywilu. Musiałbyś się zorientować konkretnie jakie zasady panują w danym szpitalu.

 

 

no to jak tegretol nie działa, to niech lekarz nadal kombinuje (nic innego jak właśnie kombinowania w doborze i dopasowania leku się w szpitalu nie spodziewaj ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86, ja na zamkniętym chodziłam w swoim ubraniu nie w pidżamie..

a co zabrać do szpitala?to co jest Ci potrzebne, kubek, herbata, kawa, papier toaletowy, ręczniki, kosmetyki (czymś się musisz myć),ręczniki itd...to co jest potrzebne, na zamkniętym oddziale u mnie rzeczy typu ładowarki do tel, wszelkie kable, pilniczki do paznokci, maszynko do golenia, suszarki oddajesz do depozytu i możesz po nie iść jak są Ci potrzebne ale musisz oddać przed ciszą nocną czyli od 22 do 6 rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86, na zamkniętym oddajesz do depozytu wydają ci jak potrzebujesz i oddajesz, ale to na zamkniętym nie wiem na jaki Ty pójdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×