Skocz do zawartości
Nerwica.com

dzień dobry


inwersja

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

słowem wstępu wypadałoby napisać jak to mi źle i z jakiego powodu, i dodać jakie to złe dzieciństwo mam za sobą, które może i coś tam namieszało, ale w gruncie rzeczy, to ja przecież już od dawna mam je za sobą, żyję na własną rękę, baa, sama jestem rodzicem. no przynajmniej teoretycznie.

kiedy po raz pierwszy od dawna nie potrafię, nie mam sił pisać, opowiadać, rozkładać na czynniki pierwsze. po prostu nie wierzę, że cokolwiek zmieni to w czym jest problem. a problemem jestem ja, ja i tylko ja.

 

jest to o tyle trudne, że po jakichś 8, może 9 latach kiedy to dość poważnie zraziłam się do instytucji psychologa, za namową męża czy może raczej z powodu braku cierpliwości do mojej osoby zapisałam się do psychologa. boję się bardziej niż trudno to sobie wyobrazić. boję się, że mnie skrzywdzi, boję się, że nic pozytywnego dla mnie z tego nie wyniknie, że jestem beznadziejnym przypadkiem, który tak słodko tabla się w swoim błocku beznadziejności, że może nawet nie chce z niego wyjść. że czuję się tam tak bezpiecznie, że opuszczenie go jest dla mnie nierealne. po prostu się boję. i kompletnie nie wyobrażam sobie od czego tam mam zacząć skoro nawet tu nie umiem.

 

pozdrawiam, i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum. U psychologa możesz zacząć od wyżej opisanych obaw związanych z pierwszą konsultacją. Powodzenia

 

mój ostatni pierwszy raz polegał na tym, że pani kazała mi jednym zdaniem (albo nawet słowem-nie pamiętam szczegółów) powiedzieć co mi jest, opisać z czym przychodzę. takich akcji też się boję. zbyt oszołomiona życiem jestem na taką twórczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×