Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

prod000116_lg.jpg

 

kosmostrada, na konfiture kupilam dynie i pomarancze, marchewka do upieczenia na obiad... ale skoro tak piszecie, to będę musiała kupić więcej - za tydzień! Na takich ekotargach są różne kolory, mam też żółtą, rok temu była też czerwona... to może być dobry motyw, zrobić konfitury marchewkowe różnokolorowe :D

A wiecie dlaczego tyle kolorów marchwi straciło na znaczeniu względem pomarańczowego? Bo to Holendrzy wyhodowali te pomarańczowe odmiany, a dla Holendrów pomarańczowy kolor to jak herb i hymn narodowy.

 

Chciałabym kiedyś założyć prywatną szkołę, gdzie przedmiotami byłyby m.in. Wiedza o społeczeństwie cyklopów i Historia marchwi :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, super! :D A ja swoją pokroiłam, gupia ja...

 

A propos dyni, to ta odmiana z której dyńkę całą kupiłam, coś mi się nie widzi smakowo do zupy ( nadgryzłam ją :P , bo taka strasznie pomarańczowa jest w środku)... Całe szczęście miałam jeszcze kawałek włoskiej i po prostu dodam więcej innych warzyw. Będzie warzywna na bazie dyni. A tą upiekę i zobaczę czy będzie nadwała się do np. ciasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin2013, dobra nuta! Pamiętam jak chodziła mi po głowie pewnej nocy, którą spędzałam na wrocławskim dworcu... :mrgreen:

 

platek rozy, piękna dynia! ^^ trzymaj się, nie daj się lękom :*

 

kosmostrada, pomarańczowa w środku? może hokkaido?

Ja mam zwykłą dynię do konfitury, ale właśnie rozkroiłam piżmową (na zupę) i tak pięknie pachniała! obłędnie! jak arbuz! :shock:

 

cyklopka, oooo jakie śliczne te tęczowe marchewki! czyli pomarańczowy kolor jest nienaturalny i tak naprawdę wcześniej były wszystkie inne? :D

 

mirunia, filip133, czeeeeść! ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, Aurora88, w panike wpadlama juz tak dawno nie mialam atakow... Zakrecilo mi sie w gloiwe jak wstawalam z kuckow ... I ciemno przed oczami sie zrobilo , myslalamz e mdleje .

 

:hide::hide::hide:

 

Moze ja juz schizuje przed szpitalem?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem. Troszkę mi się zeszło. Razem z Mowglim, panterą Bagheerą i misiem Baloo osiedlaliśmy Araba. Przehulałem 16 srebrników w kebabie.

 

A na poważnie to pojechałem na kebsa, ale było zamknięte, więc musiałem pojechać dalej. No a jak już byłem dalej, to pomyślałem że po obiadku odwiedzę ciocię i wujka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, piękne te marchewki różnokolorowe :D

 

kosmostrada, oj, to przykre, że musiałaś mieć taką emocjonalną rozmowę wczoraj... tak, nie jesteśmy już tak zahartowane psychicznie jak kiedyś i później bardzo reagujemy złym samopoczuciem. :bezradny:

A pomarańczową dynię może w occie zrobisz? Kiedyś taką moja Mama robiła, fajna jako dodatek do przekąsek i mięs.

 

platek rozy, ja dzisiaj chodzę jak pijana, już tak od dłuższego czasu mam. Odkąd schodzę z esci to mam coraz gorsze te zawroty. Na początku bardzo nasilały mi lęki, teraz już olewam... siadam, odpoczywam, jak są mniejsze to znowu coś dłubię w domu i tak w kółko. :bezradny: Najbardziej boję się przechodzenia przez jezdnię...

 

Ja już po robocie, odpoczywam, umyłam głowę, jeszcze paznokcie se machnę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×