Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tupet, zawzięcie, manipulacja/oszustwo


devnull

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi takich cech, które w dobie demokracji i kapitalizmu są bardzo cennymi "narzędziami".

Trzeba się "bić" nawet nie mając racji, zadeptując cudze sumienie, bo osoby wrażliwe takie jak my,

nie mają tupetu i sumienia by działać na swoją korzyść, zamiast tego co najwyżej autodestrukcja i owe "spastykowanie".

 

Co sądzicie o takiej postawie:

 

[videoyoutube=]

[/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi takich cech, które w dobie demokracji i kapitalizmu są bardzo cennymi "narzędziami".

Trzeba się "bić" nawet nie mając racji, zadeptując cudze sumienie, bo osoby wrażliwe takie jak my,

nie mają tupetu i sumienia by działać na swoją korzyść, zamiast tego co najwyżej autodestrukcja i owe "spastykowanie".

 

Cennymi? Raczej niesamowicie tchórzliwymi :D Fakt , w dzisiejszych czasach sztuką jest być odważnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrobina zdrowego egoizmu nie zaszkodzi, ale dążenie do osiągania własnych celów za wszelką cenę i kosztem innych osób, jakoś nie leży w mojej naturze. Zamiast manipulacji wybieram perswazję, a oszustwo traktuje jako coś całkowicie niedopuszczalnego i pomimo wszystko wierzę, że można osiągnąć sukces będąc fair w stosunku do innych ludzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuką jest pogodzić ze sobą wzajemne sprzeczności -bycia odważnym i przebojowym bez fałszywości i zakłamania,bycia mądrym bez fanatyzmu,bycia dobrym bez pobłażania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×