Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tekst literacki.


Zatracony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wstawiam tutaj tekst do poczytania, który napisałem trochę wcześniej od rejestracji na tym forum. Czytajcie, chętnie poczytam co o tym myślicie. Pozdrawiam

 

 

 

 

Siedzę nieruchomo. Oczy spoczywają w jednym miejscu, żadnych fałszywych ruchów, niepotrzebnego szamotania. Rzeczywistość, gdzieś obok mknie w swoim kierunku. Obrazy, dźwięki, nie mają już wyrazu, odbijają się tylko od ścian mojego martwego wnętrza. Łzy wyżłobiły na policzkach własne koryta. Z ich upływem ucieka życie, które i tak liczone jest w minutach. Pozostała tylko chwila na ostatni rachunek. Ostatnie refleksje prześlizgną się przez długie korytarze mojej świadomości, które i tak nie mają najmniejszej szansy na poprawę obecnego stanu. Na stole już leży, odbija światło drażniąc moje oczy. Cienka niczym kartka papieru kusi, by zrobić z nią to jakie jest jej przeznaczenie. Moje wewnętrzne zrównoważenie prowadzi dłoń w jej kierunku. Delikatny chłód spoczywający na jej powierzchni, opatulił palce, powodując tym nieznaczne drżenie nimi. Opieram się wygodnie, zamykam oczy i modlę się. Łzy bezustannie płyną, wypłukując ze mnie gorycz, i żal jaki we mnie drzemie. W te ostatnie sekundy chciałbym oczyścić się z grzechu, z brudnego życia, które było udręką i bólem dla najbliższych. Szybkie pociągnięcie żyletką na nadgarstkach, przekształca się w klepsydrę życia. Przyjemne ciepło zaczęło przepływać od ran, aż do wszystkich części ciała. Strumień krwi spływa przez dłonie, aż na ziemię. W kilka chwil oczy stają się coraz to cięższe. Już po mnie przychodzi, ta, która czeka na wszystkich.

- Spokojnie, śpij już. Odpocznij, jutro czeka Cię nowy dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×