Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy zaczynac psychoterapie.


agonista

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bezradnie z powodu niewiedzy robię to czego wlaśnie się obawiam w myśl zasady że nie ma ludzi bez lęku są tylko tacy co robią coś pomimo lęku.Mówiąc najprościej robię tak aby sytuacje stresowe stały się czymś powszednim co znam i z czym spotykam się na codzień .Mało sytuacji mnie stresuje ale jak juz to silnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, dla mnie to jak nauka obcego języka :arrow: całe życie mówiłam po polsku, bo tak mnie w domu nauczyli, a nagle mam się przerzucić na inny język, którego nie znam. Stąpanie po omacku, bo nikt niczego nie powiedział wprost. Jest ciężko, zniechęcająco, pierwszy odruch to myślenie tak jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość terapi sprowadza się i tak do dziecinstwa i winy rodziców .To rodzice powinni przygotować dzieci do życia i radzenia sobie w sytuacjach trudnych .Gdy uczymy się chodzić i upadniemy może to być trauma że nigdy nie spróbujemy ponownie i wcale nam to nie potrzebne się wydaje .Do czasu aż musimy . WÓWCZAS JEST ROZPACZ że nie potrafimy .Tak samo z brakiem umiejętności radzenia sobie z trudnymi wyborami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×