Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy wybrac się na terapię grupową


GG7

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na terapii grupowej. Nic mi to nie dało. Ale są różne terapie grupowe, ta co ja miałem to była psychoedukacja. Nie wiadomo może Tobie akurat by pomogła, a co Cię trapi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GG7, ja uczestniczyłam przez 2 miesiące w terapii grupowej psychodynamicznej. Zrobilam spore postępy, dużo zrozumialam. Naprawdę wiele mi dała i ludziom, którzy odchodzili podczas mojego pobytu - również. W niektórych zachodziły niesamowite, pozytywne zmiany, inni stopniowo likwidowali natręctwa... w skrócie POLECAM.

Żeby jednak nie było - dużo pracy trzeba w to leczenie włożyć. Stajesz się też terapeutą dla innych. Poznajesz inne punkty widzenia oraz freudowskie podstawy swojego postrzegania świata. Terapia jest intensywna, ale warta poświęcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś miałam terapię " indywidualną"... czy jak to się nazywa.. tzn myślę, że to była terapia..

mój lekarz, psychiatra, ma uprawnienia i rozpoczął dziś ze mną b. niewygodne dyskusje..

raczej monologi, bo ja za dużo do powiedzenia nie miałam..

 

nie wiem.. chyba pewniej czułabym się " w grupie".. z drugiej strony, na 100% unikałabym rozmowy..

wolałabym słuchać innych..

 

nie wiem.. mam bardzo mieszane uczucia po dzisiejszej wizycie :(

 

[Dodane po edycji:]

 

mam nadzieję, że ktoś z Was doradzi, czy lepsza indywidualna, czy grupowa... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×