Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwny lęk, możliwe że przed dorosłością..


Gość wiolkas6

Rekomendowane odpowiedzi

Moje życie było piękne do czasu gdy musiałam porzucić wszystkie swoje marzenia. Rezygnacja ze studiów dała mi w kość, czuję się beznadziejnie bo boję się ich ropocząć tylko dlatego że tam nie dotrę albo coś takiego i jak tu żyć z takimi lękami. Czyżby to był lęk przed dorosłym życiem?? Może wystarczy porzucić te lęki i powiedzieć sobie: Stop, trzeba jakoś zarobić i się z czegoś utrzymać i iść przed siebie, zacisnąć zęby. Nikt nikogo nie będzie trzymał za rękę. Muszę porzucić swoje lęki. Czy też tak macie?? Zdecydowałam ze od października idę do szkoły i już nie pozwolę swoim głupim lękom sobą zawładnąć!!!!!!!

 

[Dodane po edycji:]

 

Znalazłam swoje motto: Trzeba porzucić marzenia żeby do marzeń dążyć.

 

[Dodane po edycji:]

 

I nawet jak będą ataki czy coś to jestem na tyle silna żeby to w sobie przezwyciężyć, przecież nic złego się nie musi dziać. Cały ten strach jest główną przyczyną porażki, to on paraliżuje nic więcej a wokół jeszcze są życzliwi ludzie więc nie ma co się bać i trzeba iść naprzód, to mnie podtrzymuje takie myślenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj wiolka:) nawet nie masz pojęcia jak Cie rozumiem. Przechodziłam przez to samo. Moje lęki spowodowały, że zrezygnowałam ze studiów i wylądowałam w psychiatryku. Na szczęscie jakos mi sie polepszyło, zmieniłam kierunek, zmieniłam miasto. Jednym słowem skoczyłam na głeboką wodę. Z perspektywy czasu cieszę się, że dałam sobie rade, ale uwierz było cięzko. Nadal walcze z tym, żeby się całkowicie usamodzielnić, chodzę na terapie. Moim problemem było uzależnienie emocjonalne od matki, powoli ustanawiałam granice i powoli zaczynam stać na własnych nogach. Troche jeszcze kuleje, ale jest o niebo lepiej niz kiedys

Próbuj rodzicom stawiać granice swojej autonomii, po prostu nie pozwalaj aby weszli ci na głowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×