Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rodzinna tajemnica


Gość Pomianowska

Rekomendowane odpowiedzi

Na Twoim miejscu pobiegłabym do brata go wyściskać, wesprzeć i pokazać, że nie jest z tym sam.

To straszne, że nerwice i inne zaburzenia traktuje się jako tematy tabu i coś bardzo negatywnego.

 

Mam podobnie... Niby wszyscy wiedzą, ale ciągle słyszę jakieś ignoranckie teksty.

Nie musisz mówić mamie, że wiesz o chorobie brata. Po prostu spotkaj się z nim sam na sam i okaż mu zrozumienie i wsparcie, a on zapewne odwdzięczy się tym samym. We dwoje będzie Wam na pewno lżej :D

 

Osobiście, gdybym się dowiedziała, że mój brat cierpi na to co ja i czuje tak straszne emocje, jak ja czasem, to zrobiłabym wszystko, żeby mu pomóc. Nawet bardziej niż sobie starałabym się mu pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu pobiegłabym do brata go wyściskać, wesprzeć i pokazać, że nie jest z tym sam.

To straszne, że nerwice i inne zaburzenia traktuje się jako tematy tabu i coś bardzo negatywnego.

 

.

Dokładnie.Też bym tak zrobiła.On poczuje się na pewno lepiej wiedząc,że go wspierasz i rozumiesz i Ty pewnie tak samo.

Ja mam to szczęście,że moja rodzina i przyjaciele wiedzą i mnie wspierają,to bardzo ważne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mój brat to jednak facet, nie lubi rozmawiac o swoich słabościach. Mamy niby dobry kontakt i potrafimy pół nocy przegadac, ale na nie wchodzimy na bardzo osobiste tematy - tak na wychowano...
Tak Was wychowano, że nie rozmawiacie na bardzo osobiste tematy... i może właśnie przez to oboje cierpicie ? A jeśli tak, to może jednak lepiej przerwać tę zmowę milczenia i rozmawiać o tym, co czujecie, zaoferować i znaleźć wsparcie ? ;)

Może właśnie rozmowa z bratem pomogłaby mu zrozumieć, że u podstaw jego agresji jest to, jak nie radzi sobie z emocjami... bo u Was w domu "nie praktykowało się" rozmawiania o własnych uczuciach, nie radzono sobie z nimi, tylko spychano je. Myślę, że warto powalczyć ze stereotypami typu "chłopaki nie płaczą" lub "facet musi być twardy i nie okazywać emocji". :?

Może niezłym sposobem na zyskanie zaufania brata, byłoby otwarcie się z własnymi uczuciami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×