Skocz do zawartości
Nerwica.com

Biegunka i Lęk


Markus32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak więc mój problem rozpoczął się stosunkowo nie dawno. Otóż wracając z zielonej szkoły autokarem dopadła mnie silna i ostra biegunka. Na moje nieszczęście dopadła mnie tuż po ostatnim postoju. Nie chciałem robić wielkiej sensacji i myślałem ,że wytrzymam no ,ale …. :oops:

Na szczęście siedziałem tak ,że nikt nic nie poczuł ani nic nie zauważył i wszystko skończyło się bez kompromitacji. Ale potem zacząłem się tego bać. Sytuacja krytyczna w której nie mogę się ruszyć, sytuacja mogąca mnie skompromitować. W szkole z powodu tego strachu łapią mnie dreszcze, czuje mdłości w żołądku mi się kotłuję.

Próbuję się wentylować (wdychać powietrze nosem ,wypuszczać przez usta) ,ale mi to nie pomaga.

Stąd kieruje do was pytania:

1. Jakie są inne sposoby uspokojenia się?

2. Czy jak bym w momencie tego wydarzenia wziął np.: stoperan to nie doszło by do tego?

3. Jak radzić sobie w takich sytuacjach? (biegunka, możliwa kompromitacja)

 

Proszę o pomoc. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Najgorsze w nerwicy jest to, że wydaje nam się, że te lęki, które mamy są prawdziwe a tak na prawdę okazują się one całkowicie idiotyczne.

 

Spróbuj zrobić coś na zasadzie: masz ten lęk przed skompromitowaniem, ale myśl też przy okazji, że jest on niedorzeczny i że nic Ci nie grozi. W nerwicy jest to najgorsze, że jak jeden lęk pójdzie, to przyjdzie następny, trzeba zachować "zimną krew". Nie można się poddać im. Wiem, że to trudne, ale trzeba próbować:)

 

Co do uspokojenia się...mnie też nie pomagają te różne oddychania. Gdzieś kiedyś przeczytałem, że przyczyną, dla której nasz organizm reaguje tak jak reaguje jest to, że sami nauczyliśmy go reakcji w taki sposób. Metodą na pokonanie tego, jest odwrócenie reakcji, czyli:

 

Myśl sobie: "Mam taki lęk, ale jest on całkowicie nie prawdziwy. Nie boję się, to tylko reakcja mojego organizmu"

 

Co do Stoperanu...jeśli biegunkę się ma, to można zażyć:)

 

Mam nadzieję, że pomogłem:) Głowa do góry:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×