Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leczenie Syndromu Marilyn Monroe/Gardnera


embient

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam koleżankę, którą ojciec zaniedbywał w dzieciństwie, był człowiekiem nie szanowanym w domu. Przez to ona w tej chwili nie może stworzyć normalnego związku z żadnym chłopakiem. Fascynuje się jakimś, a gdy pierwsze emocje opadną, odchodzi do innego. Nie ma dla niej znaczenia, czy w związku jest dobrze, czy źle. Ma przez to wyrzuty sumienia, ale najważniejsze jest dla niej, że nie zostaje sama. Zdaje sobie sprawę z tego co robi, że odrzuca obiecujący związek, ale mimo że niczego jej nie brakuje, coś jej każe szukać innych chłopaków. Do tego cierpi na hipohondrię.

 

Nie mogę znaleźć w Internecie informacji na temat leczenia tego schorzenia, więc proszę o pomoc. Jedyne co znalazłem, i co jest oczywiste, to naprawa stosunków z rodzicami (w tym przypadku z ojcem) oraz leczenie farmakologiczne. Jakie są inne sposoby? Osobiście nasuwa mi się jedynie podwyższanie samooceny takiej osoby, podobnie jak właśnie przy hipohondrii.

 

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Krwiopij

Twoja odpowiedź nie nastraja optymistycznie, ale dziękuję Ci za nią. Rozumiem psychoanalizę, a mogłabyś jakoś rozwinąć w tym przypadku psychoterapię dynamiczną? W jaki sposób można blokować jej popędy, lekami czy są też inne sposoby? Masz jakieś własne doświadczenia z leczenia lub radzenia sobie z tym problemem? Jeśli to zbyt prywatne pytanie, to może na priv. Zależy mi, żeby coś z tym zrobić, bo to naprawdę świetna dziewczyna, a z zewnątrz nikt nie widzi jak nieszczęśliwa.

 

Tak się składa, że ja też mam podobne doświadczenia z całego dzieciństwa, tylko że w moim przypadku to też był ojciec, więc nie wpłynęło to na mnie w kwestii postrzegania związków na tyle, żebym mógł coś ciekawego powiedzieć o leczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×