Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
januszw

Dystymia leczenie i przebieg Waszej choroby

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj wszystkim dystymikom i dystymiczkom.

Mam na imię Dominik, mam 22 lata i choruję na dystymię do kilku lat. Wiem, że to pompatycznie zabrzmi, ale każdy kto choruje na dystymię jest wyjątkowym człowiekiem. Wyjątkowym bo nie potrafi zaakceptować tych wszystkich strasznych rzeczy, które się dzieją na świecie. Każdy/a z nas ma dobre i wrażliwe serce.

Ja uważam że to jest w tym wszystkim najgorsze zaraz obok obojętności, niby człowiek jest obojętny a jednak ta niesprawiedliwość boli. Ja mam do tego fobie społeczną. Już wolałabym być oschła. Mieć to wszytko gdzieś. Myśleć tylko o sobie. Podchodzić z ironią do życia. Jak CI wszyscy filmowi bohaterowie z depresją. tzn. dystymią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już osiągnęłam bardzo wysoki poziom obojętności i oschłości i powiem Ci happyperson, - to wcale nie jest fajne. Niestety ironii mi brakuje, mam za to coś w rodzaju "czarnego humoru" tzn. ja mówię coś poważnie, a otoczenie bierze to za specyficzny rodzaj humoru :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
http://www.sylwia-woronowicz.pl/about/media/dystymia-takie-niezycie/

tutaj jest ciekawy artykuł o dystymii, napisane tam jest, że szanse wyleczenia są duże o ile nie współwystępują z innymi zaburzeniami, a u mnie dochodzi nerwica natręctw i zab. lękowe.

Ja miałem w dzieciństwie nerwice natręctw i zaburzenia lękowe, z wiekiem te zaburzenia się uspokoiły i obecnie nie czuje żadnych objawów nerwicowych.

Też tak macie, że często odpływacie myślami i tracicie kontakt ze światem? Bardzo mi to przeszkadza i nie wiem czy to objaw dystymii czy czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Lucid Dream, często jestem zamyślony.

artykuł z poprzedniej strony o pustce wewnętrznej mocno do mnie pasuje, autorką była pani od terapii psychoanalitycznej i zainteresowałem się nurtem co myślicie o takim nurcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

filmik z poprzedniej strony od Lucid Dream bardzo dobry, przeczytałem temat od 40 strony, w tym temacie zagoszcze na dłużej.

co u was?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Lucid Dream, często odbiegam myślami od rzeczywistości. Ostatnio może jednak trochę mniej, bo staram się mieć zawsze jakieś zajęcie w rzeczywistym życiu. Ale jak mam trochę wolnego czasu "w nadmiarze" to natychmiast odrywam się od ziemi. I podobnie jak Tobie, mi również to przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

przeczytałem, że niby poznawcza i interpersonalna terapia w przypadku dystymii jest wskazana.

może bym poszedł na interpersonalną, bo by mnie wyszło 200zł miesięcznie co jeszcze da się przezyć jakoś, z bólem ale da sie.

a ty Lucid Dream gdzieś pisałeś z miesiąc temu, że zapisałeś się na terapię i chęci do życia wróciły, czy efekt się utrzymuje i czy był spowodowany samym wygadaniem się, urodą terapeutki czy czym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przeczytałem, że niby poznawcza i interpersonalna terapia w przypadku dystymii jest wskazana.

może bym poszedł na interpersonalną, bo by mnie wyszło 200zł miesięcznie co jeszcze da się przezyć jakoś, z bólem ale da sie.

a ty Lucid Dream gdzieś pisałeś z miesiąc temu, że zapisałeś się na terapię i chęci do życia wróciły, czy efekt się utrzymuje i czy był spowodowany samym wygadaniem się, urodą terapeutki czy czym?

Na początku trochę mi to pomagało, bo strasznie samotnie się czułem i nie miałem nawet z kim pogadać.

Co tydzień chodzę do niej, ale mam wrażenie, że to jest bezsensu i tracę tylko jej i swój czas.

Jutro jadę do psychiatry po Wellbutrin XR, bo bardzo mnie ciekawi jak zareaguje na ten lek.

Obecnie jestem na Solianie, na początku trochę pomagał, ale już coś przestaje działać.

Jak Wellbutrin mnie jakoś ruszy to napisze tutaj jakie efekty daje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

kurde myślałem, że ta interpersonalna to po prostu grupowa a to inna terapia i takiej u mnie nie ma w mieście. wogóle to nie wiem nawet czy w całej Polsce jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Co tydzień chodzę do niej, ale mam wrażenie, że to jest bezsensu i tracę tylko jej i swój czas.

Z terapii nie wynoszę nic ponad to, co już sam wiem. Przynajmniej na razie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Lucid Dream,

Na początku trochę mi to pomagało, bo strasznie samotnie się czułem i nie miałem nawet z kim pogadać.

a no tak, w realu poza psychoterapeutką tak nie gadasz zbytnio z ludźmi?

ja biorę wenlaflaksyne, jest pobudzenie ale żeby zrobić coś produktywnego to słabo, czas leci przy kompie.

na lęki w dodatku słabo działa, o ile ich nie podnosi, ale nie biorę tego leku długo więc może to ten pierwszy okres taki tylko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
http://www.sylwia-woronowicz.pl/about/media/dystymia-takie-niezycie/

tutaj jest ciekawy artykuł o dystymii, napisane tam jest, że szanse wyleczenia są duże o ile nie współwystępują z innymi zaburzeniami, a u mnie dochodzi nerwica natręctw i zab. lękowe.

Ja miałem w dzieciństwie nerwice natręctw i zaburzenia lękowe, z wiekiem te zaburzenia się uspokoiły i obecnie nie czuje żadnych objawów nerwicowych.

Też tak macie, że często odpływacie myślami i tracicie kontakt ze światem? Bardzo mi to przeszkadza i nie wiem czy to objaw dystymii czy czegoś innego.

Tak, zwieszenie umysłu. Nie skupiam się na otoczeniu, czynnościach, przez co zaliczam dużo wpadek tzn. nie ogarniam rzeczywistości tego co ktoś do mnie mówi, przez co czuje się jak debil. Jeden z objawów depresji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

happyperson, ja też mam coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wy pracujecie , uczycie sie , macie zwiazki , seks ,uprawiacie sport ???

Jestem ciekaw waszej sytuacji i chorowania na ta dystymie oficjalnie lub nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

magic, sport raz w tygodniu około, seks bardzo sporadycznie, pracuje, chciałbym się uczyć, ale brakuje motywacji jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lucid dream sporo czytasz jak ja i sobie przypisujesz rozne rzeczy ja nawet schizofrnie prosta zaczelem czytac wczoraj z tej bezsilnosci ale czy tedy droga...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

magic, to racja, mi jest łatwo wypisać objawy przyczyn niech dosięgną leki i terapeuci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy wy pracujecie , uczycie sie , macie zwiazki , seks ,uprawiacie sport ???

Jestem ciekaw waszej sytuacji i chorowania na ta dystymie oficjalnie lub nie...

Ja to wegetuje, całymi dniami siedzę w domu i nic wartościowego nie robię, bo na nic nie mam ochoty.

Uczę się jeszcze, ale zaocznie i tylko 2 razy w miesiącu jestem na uczelni. Do lutego muszę napisać prace dyplomową, a nie potrafię się za to zabrać, bo cały czas źle się czuje i zero motywacji we mnie. Zamówiłem w aptece bupropion, mam nadzieje, że mi pomoże się zabrać za pisanie pracy.

Nigdy nie byłem w związku i nigdy nie uprawiałem seksu. Wątpię aby ktoś chciał być w związku z roślinką, więc nawet nie szukam dziewczyny :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale jestes na utrzymaniu rodzicow ??? bo z czegos zyjesz...i ubezpieczenie masz

mi bupropion podniosl za bardzo cisnienie a co z solianem ???bo chce sprobowac na te negatywne objawy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pracuje, jestem zapisana w urzędzie pracy (dzięki temu mam ubezpieczenie zdrowotne) Czuje się jak przegryw. Co ja zrobię, jak mam mieszankę dystymii i fobii społecznej? Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej, ale nie umiałam się zaprezentować, wysłowić. Miałam wrażenie że to i tak bez sensu. Usłyszałam standardowe oddzwonimy do pani, i co? i nic. :why:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ale jestes na utrzymaniu rodzicow ??? bo z czegos zyjesz...i ubezpieczenie masz

mi bupropion podniosl za bardzo cisnienie a co z solianem ???bo chce sprobowac na te negatywne objawy...

Tak, na utrzymaniu rodziców i ubezpieczony jestem u rodziców, bo mam stopień niepełnosprawności.

Solian za słabo na mnie działał, ale to pewnie przez to, że już sulpiryd na mnie przestał działać, a to bardzo podobne leki.

Na mnie bardzo krótko te leki działają, ale na Ciebie może dłużej podziałają, warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie pracuje, jestem zapisana w urzędzie pracy (dzięki temu mam ubezpieczenie zdrowotne) Czuje się jak przegryw. Co ja zrobię, jak mam mieszankę dystymii i fobii społecznej? Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej, ale nie umiałam się zaprezentować, wysłowić. Miałam wrażenie że to i tak bez sensu. Usłyszałam standardowe oddzwonimy do pani, i co? i nic. :why:

Nie przejmuje się, dużo jest takich przegrywów :D

Ja też raz byłem na rozmowie, coś mi odwaliło i zacząłem mówić dla pracodawcy, że nic nie potrafię i nie poradzę sobie w tej pracy.

Najlepsze było to, że nawet po takiej rozmowie chciał dać mi szanse, ale jak zobaczył, że mi nie zależy na pracy to odpuścił sobie :P

Wtedy też miałem lęki społeczne, a praca opierała się na kontaktach z ludźmi.

Leki jakieś brałaś? Dobrze dobrane leki potrafią bardzo dużo zmienić :)

Można wiedzieć skąd jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki masz stopien ??? Ja mam umiarkowany...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi