Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed budzeniem się w nocy


rafal700

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Od 2 lat męczę się z sąsiadką na górze. Mieszkamy w takim mieszkaniu, że wszystko słychać nawet wibracja telefonu albo upadek monety itp. Na początku śmialiśmy się z tego ale w tej chwili mam tak wrażliwy i wyczulony słuch, że jestem wyczulony na każde tupanie w nocy.
Nie umiem spać w nocy. Znaczy się zasypiam od razu ok 22.30 ponieważ jest już cicho. Ale w nocy mam tak wyczulony słuch, że wystarczy delikatny szmer i się budzę. Czasami budzę się w nocy i zasypiam od razu a czasami nie potrafię zasnąć przez godzinę. Nie umiem się pozbyć tego wyczekiwania na te kroki, stukania. Śpię w zatyczkach, sufit jest wyciszony wełną (jest dużo lepiej niż przedtem ale i tak słychać tupanie). Zamknięcie drzwi nie pomaga, czasami pomaga uchylone okno ponieważ dochodza inne odgłosy ulicy samochodów i jest lepiej ale w zimie spać przy otwartych oknach?
Na sen pije herbatkę ziołowa która pomaga mi od razu zasnąć. Ale co mam zrobić aby olać te kroki i te wyczekiwanie na tupanie? W dzień jakoś idzie to olać ale w nocy jak śpię?
Rozmowa z sąsiadką nic nie daje ona wstaje o 5 rano bo "pracuje" a my co nie pracujemy? My wstajemy o 6. Sąsiadka jest przy tuszy i chodzi na piętach. Mąż jest podobnej wagi ale jego wogóle nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×