Skocz do zawartości
Nerwica.com

wracamy do Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej


nieboszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Po 89 roku, kiedy "upadł" komunizm - wierzyłem że oto stracone pół wieku, w oparach peerelowskiego absurdu odchodzi do lamusa. Wierzyłem - jak zresztą znakomita większość moich znajomych, że "od teraz" stopniowo - choć po woli we wszystkich dziedzinach życia będzie postępował progres. Pierwszym "zonkiem" dla mnie była.... religia wprowadzona do szkół i kościelne procesje na ulicach - blokujące całe kwartały miast. Widok milicji w radiowozach "zabezpieczającej" te kościelne pochody - uświadomił mi że oto jeden totalitaryzm przeradza się w inny... Dziś, kiedy po dekadach paroksyzmów prolongat, "obowiązek meldunkowy" zostanie... taki sam jak w PRL - już się nie dziwię... Wiecie dlaczego?

- Bo dawno straciłem złudzenia.

Polacy w swojej masie są jednak tępym i pustym narodem bezwolnych imbecyli potrzebujących "zamordyzmu"

To dlatego właśnie komuna w Polsce mogła zaistnieć i trwać w równie długo jak zwyczaj "palenia czarownic"na które motłoch wiecznie przyzwala.

Dlatego dziś w tzw światłach rampy pod auspicjami i za zgodą kościelnych purpuratów stoją w Polsce takie rachityczne "autorytety" jak Kaczyński Ziobro Macierewicz i inni "piotrowicze"

Sprawa obowiązku meldunkowego - historia jego "znoszenia" jest takim samym chichotem historii jak PRL-owski prokurator w rządzie PiSS.

Polakom widać świetnie pasuje inwigilacja i absurdy takie jak obowiązek meldunkowy ,"przerejestrowywanie" samochodu (zmiana jego tablicy rejestracyjnej) , nakaz rejestracji kart SIM,gwałtowny wzrost cen prezerwatyw, pełna prohibicja,zakaz handlu w niedziele czy sprowadzenie kobiety do roli bezwolnego "inkubatora" (sprawa legalności aborcji) na rzecz skrzyneczki wódki za +500 dla konkubenta. Pierwszy sekretarz - wódz narodu, dla którego dziś zamyka się ruch drogowy w całych kwartałach stolicy - ma do zaoferowania swojemu suwerenowi o wiele więcej... Ale to zobaczycie na przełomie roku i od wiosny.

Prawdę mówi o nas słynna maksyma Kochanowskiego iż Polak i przed szkodą i po szkodzie - głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×