Skocz do zawartości
Nerwica.com

12 lat paroksetyny 30mg, chce powoli wyeliminowac !


Don Corleone

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, witam wsyzstkich i pozdrawiam.

Jak w tytule wspomnialem, biore juz od 12 lat paroksetyne. Poczatkowo 20 mg od jakiegos czasu 30 mg. Czuje sie dobrze, ale przeszkadza mi nadwaga i problemy natury seksualnej.

Czy jest ktos moze na forum , komu udalo sie powoli odstawic paroksetyne ???

Ja mam juz za soba okolo 10 prob odstawienia tego leku, ale za kazdym razem symptomy odstawiennicze sa tak silne , ze wracam do dawki wyjsciowej.

Do tej pory zmniejszalem dawke zawsze o 10 mg co okazalo sie jednak za duzo.

Planuje teraz podjac kolejna probe odstawienia, tym razem jednak bede zmniejszal dawke o 5 mg.

 

Moze bedzie ktos z podobnym planem, a moze ktos, komu juz sie udalo odstawic lek ??

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Don Corleone!

 

12 lat na paroksetynie to naprawdę sporo. Nic dziwnego, że trudno Ci jest zejść z leku. Czy stopniowa rezygnacja z przyjmowania leków została skonsultowana z Twoim lekarzem psychiatrą? Czy jest to Twoja samodzielna próba i samodzielna decyzja o wyeliminowaniu leków?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie serdecznie ;)

 

Moj spychiatra zgadza sie ze wszystkimi decyzjami ktore podejmuje i mnie w tym wspiera. Czasami mam wrazenie, ze dopiero ja przez te wsyzstkie lata otworzylem mu oczy na symptomy odstawiennicze paroksetyny, bo jeszcze 10 lat temu upieral sie , ze mozna odstawic lek bez zadnych konsekwencji.

Podczas ostatniej wizyty kilka dni temu zaproponowal mi calkiem nowy lek o nazwie Brintellix, ktory jest od 01.05.15 wprowadzony w Niemczech na rynek. Mam odstawiac powoli paroksetyne i wdrazac Brintellix, ktory nie powoduje nadwagi i dysfunkcji seksualnych.

Jednak kilka lat temu podjalem podobna probe, zastepujac Paroksetyne Prazakiem i skonczylem na odwyku alkoholowym, bo nie dalem rady symptomom odstywczym.

Chce wiec podjac kolejna probe odstawienia paroksetyny, tak jak pisalem w mniejszych skokach.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×