Skocz do zawartości
Nerwica.com

osobowosc chwiejna emocjonalnie a ciaza.


Sunnygirl91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,tez bardziej ogolnie bo to moj pierwszy post;)

 

Nie wiem czy to dobry dzial ale wszyscy lekarze zawsze wieksza czesc moich problemow kladli na karb zaburzen osobowosci -wiec i padlo na ten;)

 

Wiec,pisze,bo juz sobie nie radze. Poza ww zaburzeniem mam tez sporo problemow z autoagresja i samookaleczaniem. Dlugo leczylam sie na anoreksje bulimiczna. W ostatnim czasie niestety-jak na zlosc,zeby nie bylo mi za milo-chyba uzaleznilam sie od substancji psychoaktywnych.ciagle mysle o cpaniu.

I tak.Jestem w ciazy,i cale gadanie ,ze przyszla mama powinna o siebie dbac nie pomaga.Na poczatku ciazy hulalam duzo, potem moze miesiac,poltora przerwy i znowu polecialam.

Mieszkam z partnerem-nie chce zbyt wiele mowic mu o swoich problemah bo wiem,ze sie martwi,a sam ma ich ze soba dosc sporo.

Jestem w 5m-cu ,ciaza nieplanowana. W dodatku z problemami,wiec o pracy nie ma mowy(co jest hipokryzja, bo w domu robie sobie wiecej krzywdy niz robilabym w pracy chyba;/Choc fakt faktem -czestop fizycznie nie dalabym rady dosc bo z negatywnych objawow stanu blogoslawionego mam chyba wszystkie).

Ostatnio tez ciagle mam lęki, boje sie wszystkiego,o wszystko,calymi dniami spie-najprosztrze zalatwienie spraw urzedowych mnie przeraza. Czuje sie,jakbym cofala sie w rozwoju.Dlugo mieszkalam sama ,uczylam sie i pracowalam jednoczesnie ale z lekami/terapia lub tez bez dawalam rade;(

No i naprawde ciezko mi zniesc , ze moje cialo sie zmienia,nie przytylam duzo,staram sie nie myslec ile jem tylko jesc kiedy mam ochote qiec jem duzo ale meczy mnie to okropnie;(

Z narzeczonym kloce sie ciagle-do szalu doprowadzaja mnie najprostrze rzeczy,potem juz wogole czuje sie ofiara i wpadam w histerie a na koniec jeszcze mam mega wyrzuty sumienia.

 

Ale-pytanie do Was,na jaka wlasciwie terapie powinnam sie udac,a moze to naprawde hormony?

Na chwile obecna nie stac nas na terapie prywatnie.A co nfztu termoiny sa ogromne;( Zdaze urodzic niz gdzies mnie przyjma( a moze ktos zna jakies miejsce z szybkimi terminami w Kato?). O terapi grupowej myslalam-ale czy przyjmna mnie tam w ciazy?

W dodatku ostatnio pojawily sie drobne problemy z ubezpieczeniem-ktore za pare tygodni moge stracic i nie mam pojecia co wtedy zrobimy;( (oczywiscie problemy wziely sie stad,ze nie dopilnowalam paru spraw z zusem i renta jaka posiadam a chwilowa przerwa w nauce).

 

Czy ktoras z Was tak ciezko przechodzila problemy?A moze miala podobne? Albo choc doradzi mi jak samemu sobie pomoc.?Moze za duzo zali i problemow tu wylalam ale zalezy mi na waszej poradzie i opini-ew kopniaku w tylek bo nie wiem z ktorej strony zaczac sobie pomagac.

S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×