Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dysleksja to wada czy zaleta ?


Andrewbd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako jedyny w swoim otoczeniu jestem dyslektykiem. Wydaję mi się, że inni tego nie akceptują, odrzucają mnie, gdyż uważają, że jestem gorszy posiadając taką wadę. Nigdy nie zwracałem uwagi, że posiadam jakieś wady wywołane dysleksją, ale od jakiegoś czasu przeszkadza mi to. Wiem, że jako dyslektyk jestem bardziej wrażliwy na otoczenie, ale w przypadku, gdy ktoś powie podnieś lewą rękę, wtedy muszę się zastanawiać kilka sekund, która ręka jest lewa a która prawa, gdyż jestem oburęczny. Kilka liter oraz cyfr do dziś piszę od innej strony niż większość ludzi. Nie lubię pracować w tłocznym otoczeniu, gdyż każda drobna rzecz mnie potrafi rozproszyć. Większość czasu lubię spędzać samotnie w ciszy. Uczę się dwóch języków, które wchodzą mi do głowy bardzo ciężko. Nie zwracam nigdy uwagi na czas, nie potrafię a wręcz nienawidzę robić rzeczy na czas. Bardziej jestem aktywny w nocy niż w dzień. W moim życiu codziennym życiu wszystko musi posiadać swoją własną hierarchię. Mam bardzo dobrą pamięć fotograficzną, gorzej jest pamięcią słuchową. Widząc kogoś mimikę twarzy lub zachowanie potrafię skutecznie ocenić kogoś zdanie lub samopoczucie. Potrafię również wyobrazić sobie większość rzeczy jak film. Przed dokonaniem wyboru, rozważam aż nadmiernie. Mógłby ktoś również wymienić swoje wady i zalety dysleksji ? Wydaje mi się, że osoby z tą wadą są bardziej ciekawe, gdyż te braki nadrabiają zalety, które są bardziej rozwinięte u osoby z dysleksja, niż u normalnej osoby. Jestem w wieku 18 lat.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś również wymienić swoje wady i zalety dysleksji ?

A Ty jakieś wymieniłeś? Przeczytałem twój post i widzę że wypisałeś swoje wady i zalety, a nie w/z dysleksji.

Wydaje mi się, że osoby z tą wadą są bardziej ciekawe

A mi się tak nie wydaje. Każdy może być ciekawy, i jego wady choroby schorzenia itp. nie mają raczej wiele do gadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś również wymienić swoje wady i zalety dysleksji ?

A Ty jakieś wymieniłeś? Przeczytałem twój post i widzę że wypisałeś swoje wady i zalety, a nie w/z dysleksji.

Wydaje mi się, że osoby z tą wadą są bardziej ciekawe

A mi się tak nie wydaje. Każdy może być ciekawy, i jego wady choroby schorzenia itp. nie mają raczej wiele do gadania.

 

Specjalnie dla ciebie sprawdziłem wikipedie.

Objawy ryzyka dysleksji

opóźniony rozwój lateralizacji – dziecko używa na zmianę raz jednej a raz drugiej ręki, ma trudności w określeniu stron: lewa – prawa;

Więc, może lepiej sam sobie zerknij, niż ustalać co jest wadą dysleksji a co nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślenie obrazami, nie słowami (w czasie 1 sekundy osoba myśląca werbalnie może mieć od dwóch do pięciu myśli w postaci pojedynczych słów, natomiast osoba myśląca niewerbalnie 32 obrazy myślowe)

Wydaję mi się, że to jest właśnie powiązane z pamięcią wzrokową. Myślisz, że jak chcę mi się pić to też to jest związane z dysleksją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×