Skocz do zawartości
Nerwica.com

Negatywne wspomnienia.


Rigley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum, ale do rzeczy. Mam pewien problem, który mnie dręczy od pewnego czasu. Trudno mi to ująć w jakimś zdaniu wiec najlepiej będzie jak Wam to napiszę.

 

Często moje myśli wracają do negatywnych wspomnień, do czegoś co zrobiłem źle, do jakiejś mojej gafy, do jakiegoś błędu, ogólnie to przypomina mi się moje zachowanie, które jest dla mnie negatywne. Niekiedy to mnie aż potrząsa aż sobie o tym pomyśle, przypomnę. Kiedy popełnię jakiś błąd, zrobię coś nie tak, strzelę gafę, ta myśl potrafi do mnie wracać po kilkadziesiąt razy w ciągu jednego dnia, niekiedy do czasu, kiedy nie pojawi się coś nowego, coś negatywnego co zrobiłem, bo wtedy to właśnie na tym skupiam swoje myśli. Strasznie mi to utrudnia egzystencje, bo niekiedy wykonując pewne zadanie czynność, nie mogę się na niej w pełni skupić tylko wracam do tych wspomnień, które są dla mnie po prostu nie przyjemne, i do których nie chcę wracać.

 

Jakiś czas temu wszystko było normalnie, wiadomo... każdy strzeli gafę, zrobi coś nie tak, i jak pomyśli czasem o tym to aż go skrzywia jak mnie, to jest normalne, że są rzeczy do których czasem nie chcemy wracać, ale to jest normalne, w moim przypadku jest to naprawdę wyolbrzymione, od pewnego czasu, kilka miesięcy wszystko było okay jeszcze.

 

Chcę wspomnieć, że dzieje się to gdy jestem sam, gdy jestem wśród znajomych, rodziny jest wszystko okay, mogę nawet zrobić coś głupiego, strzelić jakaś gafę, powiedzieć do kogoś coś czego nie powinienem wtedy na ogół wszystko jest dobrze, ale kiedy wracam do domu zostaje sam, to często właśnie wracają takie dziwne myśli, wspomnienia.

 

Proszę o jakąś pomoc, jeszcze dwa, trzy miesiące wszystko było okay, a mam świadomość, że to nie są pojedyncze przypadki i wszystko powtarza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie teraz już rzadziej niż kiedyś może to przez przyjmowanie antydepresantów które powodują że się mniej skupiam i analizuje przeszłość. Mi się potrafią przypominać te gafy, czy kompromitujące sytuacje po wielu latach zwłaszcza gdy robię coś lub myśli moje mają coś wspólnego z tym dawnym zdarzeniem. Takie negatywne wspomnienia strasznie mnie dołowały, miałem ochotę cofnąć się w czasie i je wymazać utwierdzały mnie jeszcze bardziej w mojej beznadziejności.

Również bezpośrednio po jakiejś niezręcznej sytuacji wspomnienia jej bardzo długo mnie męczyły wprawiając mnie w zły nastrój. Wiem jak to utrudnia życie, te ciągłe negatywne myśli, wspomnienia kotłujące się w głowie nie dające spokoju rzeczy które powiedzmy sobie szczerze często wcale nie były takie straszne tylko zostały wyolbrzymione przez chorą psychikę.

Według mnie powodem tego jest zaniżona samoocena, chorobliwa skłonność do samokrytyki, perfekcjonizm.

Na takie problemy najlepsza jest psychoterapia, leki też mogą pomóc choć może nie są konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rigley,

nie wiem czy sobie mozna a to jakoś zadziałac, to znaczy ,ze jestesmy emocjonalni i przezywamy mocno, ja tak nie mam ze wszystkim tylko z sytuacjami, które sa bardzo ważne dla mnie

 

-- 02 mar 2012, 22:21 --

 

carlosbueno,

ja nie mam tak jak Ty, ja mam inaczej nagłe coś do mnie wraca i tak mocno w środku to czuję ,ze mnie rozrywa, ja nie analizuje tych sytuacji one wracaja i nagle się wstydze bardzo mocno tak samo jakby to sie działo teraz a nie z 10 lat temu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tahela Takie nagłe ataki znikąd też mi się zdarzały ale głównie jednak wtedy gdy moje myśli miały coś wspólnego miały z tymi przeszłymi sytuacjami. Pewne osoby lub miejsca, nawet utwory muzyczne, filmy, nazwy potrafią generować we mnie te niechlubne wspomnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×