Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co robić dalej?


szymon24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2-3 lat nie pamiętam dokładnie jestem leczony psychiatrycznie ponieważ miałem zaburzenia lękowe oraz 2 razy psychozę.Gimnazjum udało mi się jakoś zdać na lekach psychotropowych,które ograniczają moje zdolności (wolniej myślę ,długo się zastanawiam itp.) z dobrymi ocenami.Problemy zaczęły się jednak gdy zacząłem chodzić do technikum teraz mam obawy przed tym,że zaraz nauczyciel mnie zapyta czy weźmie do tablicy a ja kompletnie nauczyciela nie rozumiem co tłumaczy chociaż staram się słuchać uważnie. Przeważnie z lekcji nic nie zapamiętuję.Zacząłem unikać szkoły przez uciekanie z niej bo mam obawę przed tym,że dostanę 1 albo po prostu zostanę zapytany ustnie lub wezmą mnie do tablicy.Te 7-8 godzin w szkole to dla mnie istna męczarnia i same lęki czy obawy.Czuję się często jakbym miał zaraz wybuchnąć przechodzą mnie takie "fale gorąca" w środku co kilkanaście sekund powtarza się to nawet gdy nie jestem w szkole sama myśl o tym że jutro idę do szkoły wywołuje u mnie takie emocje czy jak to tam nazwać.. :(

Nie wiem czy ten problem potraktować poważnie czy też z przymrużeniem oka bo ewidentnie widać po mnie że ten problem jest.U lekarza psychiatry byłem wczoraj bo czułem się często ospały,ciągle zmęczony przepisał mniejszą dawkę leku Ryspolit i za miesiąc

mam się u niego zgłosić zastanawiał się również nad nauczaniem indywidualnym co mi się bardzo podoba ponieważ nauczyciel nauczył by mnie lepiej i nie miał bym kłopotów w szkole,dostawałbym lepsze stopnie.Gdy czegoś nie rozumiem na lekcji boję się powiedzieć że czegoś nie umiem i milczę.W szkole prawie do nikogo się nie odzywam bo nie mam z nikim rozmawiać i ogólnie nie wiem nawet o czym.Jak ktoś mnie o coś zapyta to odpowiadam ale gdy sam mam podjeść to mi się to nie udaje :( Proszę o poradę co dalej robić z tym problemem chciałbym jakoś namówić rodziców na indywidualne nauczanie ponieważ ja z lekcji w szkole nic nie wynoszę bo nie rozumiem nauczycieli wiem,że są minusy z takiego nauczania że nie spotykam się z kolegami ale wolę lepiej się czegoś nauczyć niż potem mieć zaległości w nauce.Jeszcze raz proszę o poradę co mam dalej robić dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×