Skocz do zawartości
Nerwica.com

szukam wyjścia z błędnego koła


Gość emicórcia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Dziś kolejny podły dzień. Wykazuję chroniczną postawę unikającą wobec ludzi, ryzykownych sytuacji i wyzwań. Zaniżone poczucie wartości sprawia, i to jest silniejsze, że czuję iż wszystko robię źle. Boję sie zatrudnić w firmie w której w ogóle będą ludzie. Mam też ataki złości. Nie, ja ją czuję cały czas. Drażnią mnie banały, wręcz wszystko. Jestem opryskliwa, niepoukładana, niespokojna. Gardzę, nie przebieram w atakach słownych. Frustracja. To czuję. Nic nie gra na czas i jak trzeba od wielu lat. Jestem nie atrakcyjna. Choć lubię siebie i żyję nadzieją. Kumulacja tego wszystkiego sprawia że wariuję, w głowie mam tę myśl. Wstydzę się później otoczenia. Tracę przy tym wiele energii. Nienawidzę żyć. To co czułam dziś jest nie do opisania. Czy to nerwica? Myślę, że znam przyczyny. Potrzeba-frustracja-agresja. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałam o chronicznej postawie unikającej wobec ludzi byłam pewna, że piszesz o tym, że masz osobowość unikającą. Ja mam. I jak Cię czytałam miałam czułam się jakbyś opisywała moje codzienne odczucia. Choć ja nie bardzo lubię siebie, czuję się beznadziejna, do niczego. Mam dokładnie ten sam problem z podjęciem zatrudnienia - od dwóch lat "nic nie robię" i nie umiem się zmobilizować do żadnego działania, choć czuję się bardzo upokorzona zależnością od rodziny.. Dość często mam myśli samobójcze, ale wiem, że i tak nie będę miała odwagi, że to zrobić.

Też cały czas czuję złość, rozdrażnienie, frustrację, rozsadzającą mnie wewnętrzną agresję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×