Skocz do zawartości
Nerwica.com

choreoterapia?


Gość Angelene

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu zarejestrowana od paru dni(zainteresowanych odsyłam do mojego postu "witam wszystkich") .

mam 26 lat moja choroba jest bardzo złożona a choruję na te paskudztwo już nieco ponad 10lat. a moim głównym i wciąż aktualnym problemem są bóle napięciowe całego ciała, chroniczne zmęczenie, stany depresyjne i związane z tym wszystkim problemy w relacjach ludźmi, czasem myślę że mam jakąś fobie społeczną mimo że wychodzę z domu i pracuję ,chociaż nikt takowej jeszcze u mnie nie zdiagnozował.

 

A więc przejdę do rzeczy interesuje mnie czy jest wśród was ktoś kto ma lub miał okazję brać udział w zajęciach, czy warsztatach z choreoterapii(terapia tańcem,taniec spontaniczny, tańce w kręgu). czy jest ktoś kto się tym interesuje , dużo wie na ten temat? jak takie zajęcia wyglądają ? czy jest to rzeczywiście pomocne w odblokowaniu stłumionych emocji, w pozbyciu się blokad w ciele? czy ktoś może wie też czy gdzieś w Legnicy, czy Lubinie ewentualnie we Wrocławiu ( z tych okolic pochodzę) są takie warsztaty czy kursy choreoterapii? jeśli coś wiecie na ten temat lub macie doświadczenia(nawet negatywne) w tym temacie bardzo proszę o odzew, każda odpowiedz będzie dla mnie cenna.

Chciałabym spróbować zapisać się na takie zajęcia jeśli będzie możliwość, bo mam taką intuicję że przy moich bólach i blokadach emocjonalnych mogłoby być to dla mnie korzystnym rodzajem terapii(na psychoterapię już chodzę). Zawsze lubiłam tańczyć ( w domu ,na koncertach), zapisałam się nawet kiedyś na kurs salsy ale szybko się poddałam bo przez te moje choroby nie mam kondycji i za bardzo stresowałam się krokami i układami tanecznymi, w dodatku mam słaba koordynację, więc pomyślałam że jak już zacząć tańczyć i coś ze sobą robić to najlepiej chyba choreoterapia.

 

p.s. właściwie to nie wiem czy ten temat lepiej się nie nadaje na forum" kroki do wolności" ,ale tu chyba też może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uczestniczyłem w zajęciach choreoterapeutycznych. Bardzo fajna prowadząca uczyła nas podstawowych kroków różnych tańców, był też spontan-czyli każdy tańczył jak mu pasowało. Czy to odblokowuje emocje? Te przyjemne jak najbardziej, napewno rozluźnia, odstresowuje, dodaje energii. Fajna rzecz, wszystkim się podobało-no mnie może odrobine mniej,bo ja w tańcu to raczej sztywnieję i w ogóle się czuję nieswojo, ale i tak oceniam pozytywnie. Jeśli lubisz tańczyć, napewno Ci się spodoba. Co do tych emocji zablokowanych w ciele może lepsza byłaby praca z ciałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberrrto a gdzie miałeś tą choreoterapię? w jakimś ośrodku leczenia nerwic czy czymś podobnym?na oddziale? czy może to były jakieś warsztaty?...a praca z ciałem co to jest ,możesz mi to trochę opisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było w klinice nerwic w Warszawie. Praca z ciałem-to są takie ćwiczenia rozluźniające, wyciszające, rozciągające. Wiesz, ja na podstawie tej pracy z ciałem w której brałem udział może bym nawet nie pomyślał, że to może być pomocne w odblokowywaniu emocji w ciele, ale czytałem trochę o tym. O ile pamiętam autor książki na ten temat nazywa się Lowen, imię na literę A (być może Aleksander).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś słyszałam w przelocie o tym autorze, ale nigdy nie zgłębiłam tematu. hm.. to może być ciekawe i pomocne dla mnie coś mi się wydaje. spróbuje coś poszperać w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×