Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to głosy w głowie?


Gość Szanta

Rekomendowane odpowiedzi

Szanta,

A czy wtedy gdy zaczęły się głosy i omamy wzrokowe? Czy wtedy lub jakiś czas wcześniej coś sie stało np; śmierć kogoś z rodziny,rozstanie z dziewczyna ,przeprowadzka , jakieś wydarzenie które mogłeś odebrać jako negatywne ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omamy wzrokowe?
Nie miałem wtedy ommamów wzrokowych.
Czy wtedy lub jakiś czas wcześniej coś sie stało
Nic się nie stało..

 

[Dodane po edycji:]

 

Coś znalazłem.

•PSEUDOHALUCYNACJE(PSEUDOHALLUCINATIONES)OMAMY RZEKOME-

 

spostrzeżenia lub myśli powstające bez bodźców zewnętrznych o charakterze

wyobrażeń zlokalizowanych w przestrzeni wewnętrznej, są odczuwane jako

obce, narzucone z zewnątrz. Zostały dokładnie opisane przez Kandinskiego.

Cechą wspólną omamów i pseudoomamów jest fakt, że spostrzeżenia te

powstają bez bodźców zewnętrznych. Obrazy widziane oczami wyobraźni, bez

trudu odróżniane przez chorego od przedmiotów widzianych wokół siebie, głos

sumienia słyszany wewnątrz chorego. Najczęściej psudohalucynacje są

wzrokowe i słuchowe. Występują w schizofrenii, stanach depresyjnych(rzadko),

zaburzeniach świadomości typu onejroidalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw depresja psychotyczna, potem schizoafektywne i znowu depresja psychotyczna z pytajnikiem. Nie wiem na jakiej podstawie wrócił do depresji skoro jej nie mam! Mam jedynie objawy negatywne jak w psychozie czyli apatia, anchedonia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do spitala? - nigdy. Nie mam zamiaru siedzieć z pacjentami w jednej sali. Pewnie by mnie okradali z produktów albo by dodawali płyny ustrojowe do produktów spoż. pod moją nie obecność.

 

I jeszcze bym siedział 3 miesiące tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, żeby nie kombinować z żadnym szpitalem, tylko po prostu poszukać innego lekarza, aby wyraził swoją opinię. W razie rozbieżności w diagnozie można zasięgnąć opini jeszcze trzeciego specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanta więc chyba już wiesz co powinieneś robić. Radzę podobnie jak psycholog nie zwlekać z osobistą wizytą u specjalisty. Nieleczone stany psychotycznie, pogarszają rokowania całkowitego wyzdrowienia. Mówiąc szczerze istnieje ścisła zależność, mięszy szybkością rozpoczęcia prawidłowego leczenia, a remisją objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę... smiley2.png

 

[Dodane po edycji:]

 

Mam diagnozę a jest nią... schizofrenia. Napisałem na kartce resztę objawów i mu dałem i powiedział, że zdecydowanie to jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to schizofrenia cykliczna to po prostu zaburzenie schizoafektywne. Jest to choroba o lżejszym przebiegu, a co za tym idzie bardziej optymistycznych widokach na całkowite wyzdrowienie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to to. ALe dziwię się, że to mi postawił bo... nie miewam depresji już od dawna. A warunkiem F25 jest występowie w TYM SAMYM CZASIE depresji i schizofrenii. W poniedziałek się wypytam go.

 

A jak to jest ze świadomością schizy. Bo widzę, że coś się dzieje dziwnego lecz nie traktuję tego jako choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celineczko nie można się wyleczyć z F25 to jest wypowiedź psychiatryczki.

 

No to pierwszy raz słyszę. Ze schizofreni(będącą najpoważniejszą chorobą psychiczną) można się wyleczyć, a z zaburzenia schizoafektywnego nie? Może jeszcze ktoś kto jest w temacie by sie wypowiedział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. a nie wyśmiewasz tak jak lubi robić to majster który ma rolniczy awatar.
Nie przypominam sobie, abym sie z kogos wysmiewał. Ale wypowiedzi Szanty trącaja mi Jantarkiem, vel Pirytiem (czy jakos tak). Ile jeszcze masz tu kont? Dlaczego masz taki negatywny stosunek do oficjalnej medycyny i lekarzy? Jesli Ci nie pasują - zacznij sie leczyc np. u wróżek, kręgarzy, bioenergoterapeutów, irydologów, egzorcystów, zaklinaczy węży, fakirów, wiedźm, czarowników, kowali, szamanek, druidów (może jest jeszcze kilku w Norwegii), cyganek lub sekciarzy. Powodzenia :)

 

[Dodane po edycji:]

 

Zapomnialem o akupunkturze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim cudem można wyleczyć schizofrenie?

Oczywiście są przypadki ciężkie w których trudno uzyskać poprawę, ale regularne przyjmowanie dobrze dobranych leków, REGULARNA aktywność fizyczna, odpowiednie odżywanie(np. ograniczenie słodyczy w diecie!, suplementacja kwasami omega-3, które zapobiegają rozwijaniu się psychozy), częste kontakty z ludźmi i praca, mogą w znacznej mierze przyczynić się do powrotu do zdrowia. Niestety, obecne leczenie tej choroby często ogranicza sie tylko do przyjmowania leków, które są najważniejszym, ale na pewno nie jedynym sposobem walki z tą chorobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×